26 maja to wyjątkowy dzień w roku. Każdy wie, że jest to święto wszystkich Mam. Właśnie tego pięknego dnia, przesympatyczne dziewczyny – dziewiarki z grupy Rękodzielnicze Sploty Stolicy, założonej przez Magda i sznurek, postanowiły po raz kolejny się spotkać, aby wypić aromatyczną kawę, ucieszyć podniebienie pysznymi słodkościami, pobyć ze sobą. Być może coś wydziergać albo i nie, bo to nie przymus na tych posiedzeniach.


Na swoich „dzierganych spotkaniach”, dziewczyny chcą pokazać światu jak pasja szydełkowania łączy totalnie różne osoby. Różne pod każdym względem. Dziewiarki miło spędzają czas, wymieniają się włóczkami i nowymi wzorami, ale przede wszystkim są tam dla siebie. Wspierają się wzajemnie i pomagają sobie w trudnych, życiowych sytuacjach.

Dziewiarki w ogóle lubią pomagać. Tym razem grupa Rękodzielnicze Sploty Stolicy zdecydowała się wesprzeć marznie Nikoli, podopiecznej naszego oddziału, która marzy o wyjeździe do bajkowego Disneylandu. Podczas spotkania dziewczyny zebrały kwotę 920 zł, która w całości zostanie przeznaczona na realizację marzenia naszej uroczej Podopiecznej.

Z całego serca dziękujemy:

  • Pani Iwonie Maikowskiej, która przedstawiła naszą Marzycielkę koleżankom z grupy i zaproponowała, aby razem wsparły marznie Nikoli
  • wszystkim Dziewiarkom z grupy Rękodzielnicze Sploty Stolicy za udział w zbiórce

Niech dobro, które Panie dałyście, wróci do Was ze zdwojoną siłą!

Z pozdrowieniami
Wolontariusze Oddziału Lublin