13 grudnia w Bibliotece Multimedialnej Planeta 11 w Olsztynie odbyło się uroczyste przekazanie olsztyńskiemu oddziałowi Fundacji Mam Marzenie czeku przez przedstawicieli Banku Zachodniego WBK S.A. oraz firmy ubezpieczeniowej Aviva. Razem z wolontariuszami spotkali się dyrektorzy trzech olsztyńskich oddziałów WBK BZ i przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej Aviva.

Zgromadzona kwota jest częścią wykupionych przez klientów BZ WBK S.A. oferowanych przez bank ubezpieczeń różnych produktów finansowych. Na taki pomysł wpadli dyrektorzy czterech oddziałów BZ WBK z Warmii i Mazur. W akcję na rzecz spełnionych marzeń włączyli się mający bezpośrednio kontakt z klientem konsultanci i specjaliści w Olsztynie, Elblągu i Ostródzie.

Klienci, którzy decydowali się na jeden z oferowanych przez BZ WBK produktów bankowych mieli możliwość objęcia go specjalnym ubezpieczeniem. Jednocześnie byli informowani o dodatkowym, charytatywnym elemencie takiej dyspozycji.

Przekazane pieniądze pomogą w spełnieniu marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie z terenu woj. warmińsko-mazurskiego. Podczas rozmowy koordynatorka Fundacji Mam Marzenie w Olsztynie przedstawiła dotychczasowe osiągnięcia i inicjatywy oddziału. Zaprezentowane zostały również spełnione dzięki środkom zebranym podczas Kabaretu jak Marzenie w 2011 roku (sponsorem głównym imprezy był IV Oddział BZ WBK w Olsztynie przy ul. Dąbrowszczaków) marzenia.

Przedstawiciele darczyńcy byli bardzo zainteresowani prowadzonymi przez olsztyński oddział FMM przedsięwzięciami i wyrazili nadzieję ich finansowego wsparcia w przyszłości.

Wolontariusze FMM Olsztyn serdecznie dziękują za szczytną inicjatywę i akcję zbierania środków na rzecz spełnienia marzeń dzieci cierpiących na choroby bezpośrednio zagrażające ich życiu z terenu woj. warmińsko-mazurskiego. Dzięki temu na wielu dziecięcych twarzach zagości uśmiech. Dziękujemy pracownikom biblioteki za możliwość spotkania w „Planecie 11” a Restauracji SKARBIEC w Olsztynie za przygotowanie wyśmienitego poczęstunku.

Dziękujemy.

DSCF1374