W tegorocznej edycji Dnia Pluszowego Misia wolontariusze oddziału Poznań odwiedzili aż 5 placówek zlokalizowanych w Poznaniu!

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka:

Ekipa Wolontariuszy FMM wraz z pomocnikami z firmy Kynetec odwiedziła Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka z dosłownie setkami pluszowych misiów, ale też artykułów plastycznych, gier czy zabawek. Pielęgniarki ze szpitala pomagały w akcji na poszczególnych oddziałach, więc ekipa była bardzo mocna :) Najważniejsi byli tego dnia jednak najmłodsi pacjenci i pacjentki. Przy naszych odwiedzinach najczęściej pojawiały się u nich uśmiech, ale też zaskoczenie! Część dzieci wiedziała, czego się spodziewać, a nawet na nas czekala, szykując prace plastyczne z motywem misia. Pozostali przyjmowali niespodziankę z radością, czasem w takim szoku że odbierało im mowę ;) To były wspaniałe, choć krótkie, spotkania z dziećmi (i młodzieżą – nie można być przecież „za starym” na misie!) oraz rodzicami na oddziałach, na których zagościło wraz z misiami tyle uśmiechu.

Ginekologiczno – Położniczy Szpital Kliniczny przy ul. Polnej:

Dostarczyliśmy do szpitala 160 pluszowych misi dla noworodków – każdy zapakowany w celofan z kokardą. Mimo tego, iż nie mogliśmy jako wolontariusze wejść osobiście na szpitalne oddziały Pani Małgorzata – rzecznik szpitala przekazała przywiezione przez nas pluszaki personelowi, który następnie podarował je w naszym imieniu noworodkom i ich mamom. W większości przypadków były to pierwsze prezenty w życiu maluszków, co wywołało łzy wzruszenia u rodziców i dużo radości. 

Szpital Raszei:

Dostarczyliśmy do szpitala 2 worki pełne pluszowych misi dla noworodków – każdy zapakowany w celofan z kokardą. Mimo tego, iż nie mogliśmy wejść osobiście na szpitalne oddziały Pani położna wraz z innymi pracownikami oddziału podarowała je w naszym imieniu noworodkom i ich mamom. W większości przypadków były to pierwsze prezenty w życiu maluszków, co wywołało łzy wzruszenia u rodziców i dużo radości.  Jednego misia udało nam się wręczyć osobiście maluszkowi, który czekał wraz z rodzicami w sali wypisów na wyjście do domu. To była magiczna chwila!

Dziękujemy wszystkim firmom, szkołom i placówkom oświatowym, oraz osobom prywatnych za pomoc w wydarzeniu. Dzięki Waszym wsparciu pojawiło się setki uśmiechów na buziach dzieci i młodzieży.