W lutowy, walentynkowy weekend Fundacja Mam Marzenie postanowiła połączyć siły z Festiwalem Śladami Marzeń – jednym z najciekawszych podróżniczych wydarzeń odbywających się corocznie w Poznaniu na Targach Tour Salon. Była to już ósma edycja Festiwalu, ale dla nas wyjątkowa, ponieważ mieliśmy możliwość dzięki uprzejmości organizatorów zaprezentowania naszej działalności wśród festiwalowych gości a także zbieraliśmy środki na spełnienie marzenia Wiktorii o wyjeździe nad ciepłe morze!

Przyznam, że odwiedzam Festiwal prywatnie corocznie, stąd wiedziałam, czego możemy się spodziewać – i nie pomyliłam się! Mnóstwo sympatycznych ludzi, młodszych, starszych, a nawet dzieci – jako, że na targach odbywały się też lekcje dla szkół- zainteresowanych tematyką podróżowania. Stąd też nasz wybór nie mógł być inny, jak spełnienie marzenia wyjazdowego dzięki tej akcji :)

Trzy intensywne dni, każdy trochę inny, każdy wyjątkowy. W piątek na targach od samego rana było mnóstwo dzieci, które bardzo interesowały się naszą akcją – być może była to zasługa czekolady i baloników ;) ale nie tylko, bo ku naszej wielkiej radości dzieci bardzo chętnie wrzucały grosiki do naszych puszek aby wesprzeć Wiktorię w realizacji jej marzenia. Było to bardzo wzruszające i miłe! Sobota jak zawsze była bardzo intensywnym dniem, prawdopodobnie tego dnia na Festiwalu zawitało najwięcej gości, a sala prelekcyjna była wypełniona po brzegi. Z kolei w niedzielę mieliśmy szczęście załapać się też na dłuuuuugą kolejkę do Wystawy Impresjonistów, która prawie cały dzień zawijała się tuż obok naszego fundacyjnego stoiska, dzięki czemu goście mieli szansę zapoznać się chwilę dłużej z naszą działalnością.

Akcja była bardzo udana, zebraliśmy dzięki niej 2044,37 złotych, 8,7 euro, 2 korony czeskie, 5 koron norweskich i 1 cent ;) Tak wysoka kwota przyczyni się w dużej mierze do spełniania marzenia naszej Marzycielki!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji, w szczególności organizatorom Festiwalu – Tomkowi i Jaśminie Labus, a także wolontariuszom którzy poświęcili swój weekendowy czas!