3 grudnia Fundacja Mam Marzenie, Dom Kultury w Stęszewie oraz Brainfreezer zorganizowali koncert charytatywny “Spełniamy marzenie Ani”.

Każda Osoba, która zakupiła bilet-cegiełkę, każdy Artysta, każdy Partner, każdy Organizator koncertu stał się niezwykłym Gościem Marzycielki Ani. Miał okazję poznać tę niesamowitą Dziewczynę oraz Jej marzenia.

Niezmiernie się cieszymy, że wspólnie mogliśmy pozwolić rozkwitnąć marzeniom Ani – siedemnastoletniej maniaczki piłki nożnej. Jej największym marzeniem jest … oczywista oczywistość, czyli pokonanie „groźnego przeciwnika”. Nad spełnieniem tego marzenia czuwa cały sztab lekarzy i pielęgniarek. Tuż za nim na marzycielskiej liście Ani znajduje się … urządzenie pokoju wspólnie z Dorotą Szelągowską i Jej zespołem. Tak naprawdę to cały świat Ani uległ kolosalnemu przemeblowaniu.

Marzycielka wielokrotnie walczyła na boisku grając w damskiej drużynie piłki nożnej. Aktualnie walczy z chorobą i niewątpliwie rozgrywa najważniejszy mecz swojego życia. My postanowiliśmy wspólnie z Państwem oraz Dorotą Szelągowską i Jej Zespołem zawalczyć o jedno z marzeń Ani.

Dla Marzycielki Ani oraz Jej wspaniałych Gości podczas koncertu wystąpili:

 • zachwycająca Magda Moyo
 • romantyczny Michał Teodorczyk
 • inspirujący Dawid Tokłowicz & mistrzowski Filip Chojnacki
 • energetyczny Layap: zjawiskowa Ula Pietz &  profesjonalny w każdym calu człowiek orkiestra Krzysztof „Brainfreezer” Spychała
 • Koncert poprowadziła: urzekająca Agnieszka Merchelska.

Partnerami przedsięwzięcia zostały lokalne firmy i osoby prywatne:

 • Pan Sebastian Szypura zadbał o nagłośnienie i oświetlenie koncertu.
 • Panie: Aneta Busz i Edyta Pawlak z Firmy BPdesign: projekt i wydruki plakatów promujących koncert, wydruki biletów-cegiełek, proporczyków, wywołanie zdjęć Marzycielki, pomysł na konfetti oraz bardzo duże zaangażowanie i wsparcie na wielu etapach koncertu.
 • Państwo Hanna i Łukasz Pietrzyk z firmy Laser wydrukowali plakaty promujące koncert.
 • Pani Izabela Sobolewska z Pracowni Florystycznej Lawendowy Ogród przygotowała świąteczny las w słoju, który przekazała na licytację i bukiet kwiatów dla Marzycielki oraz konika na biegunach dla Marzyciela.
 • Panie: Katarzyna Lewandowska, Ewa Nowicka, Emilia Zarzecka upiekły pyszne pierniczki, które przekazały na licytację.
 • Pani Agnieszka Tomczyk-Przybysz z Firmy Trzynastka Plus zadbała o hel do balonów.
 • Pan Karol Jurga z Motelu 2000 przygotował ciepłą, pyszną zupkę do zakupienia w przerwie.
 • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – koło przy SP Stęszew, Pani Stanisława Bąk oraz Panie: Anna Rakowska-Kęska, Jadwiga Kurasz, Aneta Kwiecińska wraz z uczniami klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Stęszewie oraz II klasy gimnazjalnej przygotowali ozdoby świąteczne do zakupienia w przerwie podczas kiermaszu.
 • Marzycielka Ania, Pani Anna Rakowska-Kęska, Pan Jakub Marciniak nakręcili filmik o Ani i Jej marzeniu.
 • Panie: Edyta Pawlak z BPdesign oraz Stella Gołąb-Szlejf zatrzymywały w kadrze koncertowe wspomnienia.
 • Komisariat Policji w Stęszewie zadbał o zabezpieczenie koncertu.
 • Pani Malwina Korzeniewska-Michalak, Pan Filip Błaszczak z Radia Emaus i Pan Adam Michalkiewicz z Radia Poznań oraz Księża: Zdzisław Błaszczyk i Artur Wojczyński pomogli nam w wypromowaniu i nagłośnieniu tego wydarzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Ewy Nowickiej, która pomagała nam i wspierała nas na każdym etapie realizacji koncertu !!!

Dodatkowymi atrakcjami podczas wydarzenia był kiermasz artykułów świątecznych, a także możliwość rozsmakowania się w marzeniach poprzez zakupienie i skosztowanie przepysznych ciast.

Podczas koncertu Goście mogli: wziąć udział w licytacji kosza pierników oraz świątecznego lasu w słoju, obdarować nieznajomą osobę/któregoś z Gości własnoręcznie przygotowanym prezentem wykonanym z kartki papieru, a także wygrać nagrody dzieląc się z nami swoimi supermocami, jakie posiadają, a były to między innymi:

* “Moją mocą jest optymizm. Staram dzielić się nim z moim otoczeniem.” – Magdalena Rożniakowska

* “Umiem wywołać uśmiech na twarzy innych ludzi” – Zosia Gryczyńska

* “Moją supermocą jest pokonywanie z innymi tego, co nie do pokonania, przekraczanie granic, możliwości i sprawianie tego, aby dzieci były szczęśliwymi, lepszymi ludźmi.” – Katarzyna Sowa

* “Mam moc, bo pomogłam Tacie posprzątać samochód.” – Ania Jęczmionka

* “Mówię na co dzień ludziom miłe słowa. Wywołuję u innych ludzi uśmiech na twarzy. Pocieszam osoby, które potrzebują pomocy.” – Małgosia Bugajewska

* “W weekend robię kawę dla rodziców.” – Adaś Kunc

* “Swoim śpiewem wywołuję uśmiech na twarzy bliskich.” – Zuzanna Busz

* “Poprawianie humoru” – Weronika Krzyżańska

* “Sprawianie uśmiechu dzieciom.” – Ewa Nowicka

* “Mam moc rozśmieszania kolegów.” – Krzyś Jęczmionka

* “Uratowałam pieska ze schroniska.” – Jagoda Wójcik

* “Jestem supermocą mamy i taty. Dzięki mnie są SUPER.” – Iwo

* “Moc Przyjaźni.” – Krzyś

* “Moja supermoc jest taka, że i dziewczynę i chłopaka, każdego dnia bawię w szkolnej świetlicy, by zamiast latać po ulicy mógł się zamienić w artystę, pirata lub zostać zdobywcą całego świata.” – Małgorzata Jankowska

* “Wstaję rano z uśmiechem na twarzy.” – Ewunia Kunc

* “Daję serce dla serca, aby podało je dalej.” – Zenia Urbaniak

* “Supermoc przyciągania dobrego wrażenia.” – Dobry Przyjaciel

* “Dobre słowo i uśmiech dla każdego o każdej porze dnia.” – Karolina Burzyńska

* “Moja supermoc to dawanie nowego, dobrego życia skrzywdzonym przez ludzi zwierzętom i ich ratowanie.” – Ania

*” Sprawiać radość innym i rodzicom” – Ola Balcerek

*”Super mega przytulam oraz daję wszystkim uśmiech” – Adrian

* “Umiem rozśmieszyć innych ludzi.” – Natalia Woźniak

* “Od dzisiaj naszą wspólną supermocą jest SPEŁNIANIE MARZEŃ INNYCH !!!” – Ania

Wszyscy (około 200 osób) mieliśmy również niesamowitą okazję bycia świadkami tego wyjątkowego momentu, kiedy spełnia się czyjeś marzenie – niespodzianki trzymanej w wielkiej tajemnicy. Otóż w trakcie trwania koncertu  dostąpiliśmy zaszczytu spełnienia marzenia Krzysia, marzącego o własnym laptopie służącym do ćwiczenia czytania, pisania oraz ćwiczenia języka, czyli zajęć logopedycznych. Sponsorem marzenia Krzysia była Pani Ewa Matejak z Kołobrzegu, której również składamy marzycielskie podziękowania!!!

Każde spełnione marzenie jest cudem. Wg Kopciuszka „ marzenie jest życzeniem wypowiedzianym przez serce”. Koncert był wyjątkowy, gdyż pozwolił spełnić wyjątkowe, niezwykłe marzenia, bo i wyjątkowych, niesamowitych Marzycieli –  których choroba zagraża życiu. Wspólnie dodaliśmy Im sił w walce z chorobą, by w przerwach w leczeniu zapomnieli na moment o tym, co zdominowało Ich życie.

Drodzy Państwo,

Jeden człowiek może uczynić mnóstwo fantastycznych rzeczy, a cała imponująca ekipa … !? To już po prostu MISTRZOSTWO !!!

Bardzo dziękujęmy, że przyjęli Państwo to koncertowe zaproszenie i zdecydowali się wziąć udział w tym wydarzeniu bezpośrednio uczestnicząc w spełnieniu marzeń: Ani oraz Krzysia. Dziękujemy Państwu za obecność, wspólne tworzenie magii podczas tego wyjątkowego koncertu oraz wymianę pozytywnej energii, która motywuje nas do kolejnych działań !!! Dzięki biletom-cegiełkom, kiermaszowi ciast i artykułów świątecznych, a także licytacji dwóch interesujących rzeczy, udało nam się zebrać kwotę 7800 zł na spełnienie marzenia Ani, które realnie zrealizowaliśmy 14 grudnia.

Wspólnie tego dokonaliśmy wierząc w moc i siłę marzeń.

Najlepszym podziękowaniem z pewnością będą dla Państwa słowa naszych Marzycieli:

“ To była najlepsza impreza, do tej pory, w moim życiu, dziękuję.” – Ania

“Jestem taki szczęśliwy, bo w końcu spełniło się to moje marzenie.” – Krzysiu

Dziękujemy!!!

Fundacja Mam Marzenie, Dom Kultury w Stęszewie, Brainfreezer