12 lutego 2017 r. był wyjątkowym dniem w poznańskim oddziale Fundacji Mam Marzenie. Tego dnia w hotelu Novotel, w samym centrum Poznania 17 kandydatów wzięło udział w szkoleniu, by zostać pełnoprawnymi wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie. Całodzienne szkolenie po raz pierwszy poprowadził koordynator oddziału, Mateusz Mostowski. Była to niesamowita, intensywna, fundacyjna niedzielna, którą na pewno na długo zapamiętamy.

Chociaż cały dzień wypełniony był wytężoną pracą, nie zabrakło też elementów rozluźniających i integrujących przyszłych wolontariuszy. Już na samym początku na uczestników szkolenia czekała niespodzianka w postaci tanecznej rozgrzewki, którą zawdzięczamy wolontariuszom uczestniczącym, zaledwie dzień wcześniej, w Akademickiej Zabawie Karnawałowej. Po takim początku w wyśmienitych humorach i pełni zapału przystąpiliśmy do szkolenia.

Podczas całego dnia przeszliśmy od podstawowych wiadomości o Fundacji przez proces zgłaszania marzycieli, procedury i narzędzia, które muszą znać wolontariusze, aż po kwestie trudnych do sklasyfikowania marzeń oraz niecodziennych i kłopotliwych sytuacji, z którymi wolontariusze mogą spotkać się na swojej drodze. Dla wszystkich była to niezwykle cenna lekcja, ogromna dawka praktycznej wiedzy i, co nie mniej ważne, okazja do wymiany doświadczeń, gdyż większość kandydatów miała za sobą już kilkumiesięczny staż w Fundacji.

Przyszli wolontariusze aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, mieli wiele pytań i, nawiązując do swoich dotychczasowych doświadczeń, poruszali coraz to nowe kwestie. I chociaż pod koniec dnia czuć było przemęczenie, dłonie bolały od robienia notatek, a głowy ciążyły od ilości informacji, to wszyscy zgodnie przyznali, że najchętniej przedłużyliby szkolenie.

Niepowtarzalną atmosferę stworzyli nie tylko sami uczestnicy, ale także prestiżowe miejsce, w którym w komfortowych warunkach zdobywali wiedzę przyszli wolontariusze. Ze swej strony pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Loretcie Neufeldt Dyrektor Hotelu Novotel Poznań Centrum oraz Pracownikom za udostępnienie i przygotowanie dla nas sali konferencyjnej.