Projekt The September Concert powstał w Nowym Jorku w 2001 roku, a jego główną misją jest propagowanie pokoju na całym świecie. W Polsce festiwal po raz pierwszy zagościł w 2011 roku. Od tego czasu program poznańskich edycji z roku na rok jest coraz bogatszy. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, warsztaty artystyczne, spektakle teatralne oraz baletowe, pokazy tańca, projekcje filmowe, spotkania literackie i wystawy. Do udziału w projekcie zapraszamy artystów w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania.

Sztuka gościć ma w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, domów handlowych, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertów. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wykonawcy i organizatorzy działają pro publico bono.

Organizatorem polskiej edycji festiwalu jest Fundacja LuxSfera, która została założona przez grupę poznańskich animatorów kultury, aktywnych działaczy w środowisku wielkopolskim.

Tegoroczna edycja zakłada współpracę z Fundacją „Mam Marzenie”, której wolontariusze zbierać będą podczas wydarzeń dobrowolne „cegiełki” na spełnienie marzenia wybranego podopiecznego organizacji.

X edycja festiwalu The September Concert współfinansowana jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Harmonogram wydarzenia: