6 placówek oświatowych, 500 dzieci aktywnie uczestniczących w zajęciach, wiele zdjęć i filmów oraz jedna prezentacja multimedialna – tak właśnie wyglądało kilka ostatnich dni w poznańskim oddziale Fundacji Mam Marzenie. 

Chcieliśmy osobiście podziękować całej społeczności – uczniom, nauczycielom, dyrekcji czy rodzicom, którzy od lat wspierają działalność zielonej fundacji i włączają się w akcje m.in. Zamień Kwiaty na Marzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej czy zakończenia roku, Dzień Pluszowego Misia w listopadzie czy spełniają z nami marzenia robiąc festyny czy jarmarki świąteczne. Każda pomoc jest ważna i przyczynia się do uśmiechu na twarzach naszych Marzycieli. 

Co bardzo istotne uczyliśmy w ten sposób młodych ludzi empatii, altruizmu i pomocy dla innych. A jest to super ważne, aby młodzi ludzie potrafi i mieli możliwość wykształcić w sobie nowe umiejętności, które za chwilę przydadzą im się w życiu w społeczeństwie. 

Dzieciaki i nastolatkowie mieli okazję posłuchać historii Fundacji Mam Marzenie, poznać pięć kategorii marzeń oraz samodzielnie odkryć marzenia na naszych planszach. I to było dla nich najciekawszą formą, gdy to oni przejeli inicjatywę i główkowali jakie to może być marzenie. Były oczywiście oklaski na zachętę i wielkie brawa na zakończenie, gdy uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem. 

Młodsza ekipa z przedszkola rysowała swoje własne marzenia, a następnie dzieci mówiły je na głos. Bo marzenia są bardzo ważne w naszym życiu. 

Każdy uczestnik zajęć wychodził z sali z uśmiechem, radością oraz motywacją do dalszego działania. Bo tak jak mówiliśmy – czasem wielkim przywilejem jest usiąść w ławce szkolnej i napisać kartkówkę wraz ze swoimi rówieśnikami. Nie zawsze nasi Marzyciele mają taki luksus wybory, bo muszą zostać w domu na obowiązkowej nauce zdalnej. 

Bardzo dziękujemy za gościnę, pyszną kawę, pomoc w obsłudze sprzętu oraz zachęcenie młodych ludzi do posłuchania i działania na rzecz drugiej osoby. Raz jeszcze wielkie dzięki dla:  

Liceum Da Vinci w Poznaniu 

Szkoły Podstawowej w Jerzykowie 

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu 

Przedszkola nr 64 im. Bolka i Lolka w Poznaniu  

Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie 

Szkoły Podstawowej nr 89 im. K. K. Baczyńskiego w Poznaniu 

Do zobaczenia i usłyszenia wkrótce w Twojej szkole. Zaproś Fundację Mam Marzenie i odkryj z nami siłę spełniania wielkich marzeń.