Na Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 14-tego grudnia 2019 miała miejsce „XV Wielka Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie”. Odbywała się ona wieczorową porą, w pełnym blasku gwiazd – w każdym możliwym znaczeniu!

Było jak zwykle uroczyście świątecznie ,  „na bogato” i z rozmachem. Na scenie, jak co roku, znani artyści, na widowni dostojni goście, w foyer tłok , wieczorowe toalety pań i hojni darczyńcy. W ten wieczór wszyscy czuli się ważni i na  właściwym  miejscu. Każdy miał okazję jakoś się spełnić.  Taka właśnie atmosfera powinna towarzyszyć spełnianiu marzeń . Wiele osób w ten dzień spełniło swoje marzenia o czymś. Najdosłowniej jednak zostały spełnione marzenia  naszych podopiecznych, na scenie w pięknej oprawie i świetnym towarzystwie.

Wydarzenie prowadziła tradycyjnie Małgosia Kożuchowska, której towarzyszył jej „serialowy syn” – Maciej Musiał. Tworzyli dynamiczny duet pełen uśmiechu, a na scenę mieli zaszczyt zaprosić takich artystów, jak Co-Operate Orchestrę (mistrzowsko przenoszących widownię w świat muzyki filmowej), Justynę Jary (która oprócz swoich piosenek zaprezentowała również hymn Fundacji), Sylwię Grzeszczak oraz Melę Koteluk. Utwory poruszały dusze i ciała: wzbudzały niesamowite emocje, oraz wprawiały w ruch zarówno dzieci pod sceną, jak i dorosłych rozmieszczonych w całej Auli!

Między występami muzycznymi działy się cuda. Gala Fundacji nie jest bowiem koncertem, a czymś znacznie więcej.  Mieliśmy okazję poznać, zobaczyć i usłyszeć kilku podopiecznych Fundacji oraz być świadkami spełniania ich marzeń na scenie!

To uczyniło wieczór naprawdę magicznym – zarówno dla Marzycieli, jak i publiczności i zaproszonych gości.

Franciszek został obsypany pluszowymi tygryskami w oczekiwaniu na spełnienie marzenia, które nastąpiło już następnego dnia: mianowicie karmienie tygrysów w poznańskim zoo! Miłosz odbył wraz z Tomaszem Zimochem próbę komentowania „skoku narciarskiego” Macieja Musiała na wyimaginowanej skoczni, by przygotować się do spełnienia marzenia zimą 2020 roku – komentowania tych prawdziwych skoków narciarskich na żywo! Filip otrzymał sprzęt narciarski, Maria spotkała Sylwię Grzeszczak a Dominik odebrał zaproszenie na wyjazd na Grand Prix Formuły 1!