W tym roku z ogromną radością przyjęliśmy informację o tym, że nasza Koordynatorka – Agnieszka Kurlapska, została nominowana do tytułu Szczecinianki Roku 2016. Plebiscyt ten jest organizowany przez Kobiety dla Szczecina i Regionu.

Agnieszka zgodnie z uzasadnieniem nominacji została kandydatką do tego zaszczytnego tytułu „za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób chorych i ich rodzin. Za życzliwość i serce i przykład, jak można i należy pomagać.”

W piątkowy wieczór 21.04.2017 pomimo lejącego się strugami deszczu, udało nam się dotrzeć na ulicę Staromłyńską do Muzeum Narodowego w Szczecinie na uroczystą Galę Finałową.

Dzięki czytelnikom „Kuriera Szczecińskiego” oraz kapitule konkursu Agnieszka znalazła się wśród 10 wspaniałych kobiet, które w Szczecinie każdego dnia działają dla dobra miasta i innych. Kobiet, które tak jak ona są doskonałą inspiracją i wzorem do naśladowania.

Odbierając na scenie swoją nominację Agnieszka podkreśliła, że jest to wyróżnienie nie tyle dla niej, ile dla całej Fundacji, wszystkich wolontariuszy, którzy wspólnie działają w tak cudownym celu jak spełnianie marzeń oraz przywracanie nadziei naszym podopiecznym.

Wspomniała również o tym jak cudownym uczuciem i szczęściem jest dla niej chwila spełnienia marzenia każdego dziecka. Zarówno dla Agnieszki jak i dla nas był to niezwykle wzruszający moment.

Tytuł Szczecinianki roku głosami jury zdobyła Pani Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Serdecznie gratulujemy!

Choć nie udało się go zdobyć Agnieszcze, to nie tytuł a sama nominacja, co wielokrotnie było podkreślane podczas gali, jest bardzo prestiżowa, ponieważ jest to docenienie całego wkładu pracy wszystkich nominowanych Pań. Chcemy podkreślić, że Agnieszka bardzo długo prowadziła w głosowaniu smsowym czytelników „Kuriera Szczecińskiego” i uzyskała niemal 40% wszystkich głosów. Znalazła się w nim więc na podium. W 100% na to zasłużyła!

Bo kto jak to, ale my Wolontariusze wiemy jak wiele Agnieszka dla nas i dla innych robi. Bez niej nasz oddział, by po prostu nie istniał. To ona nami tak sprawnie kieruje i nie raz to Agnieszka dodaje nam otuchy i siły do walki w trudnych chwilach.

Przy tej okazji Aga chcemy Ci bardzo podziękować za Twoją pracę i cierpliwość. Nie raz nam nie wychodzi, ale wiemy, że zawsze możemy liczyć na Twoją pomoc. Życzymy Ci kolejnych nominacji i jeszcze raz dziękujemy i wszyscy gratulujemy!