Wolontariusze Fundacji przywitali wiosnę w wielkim stylu, świętowali Dzień Wiosny w Galerii Przymorze 3.04.2016 r. W trakcie zakupowego szaleństwa można było na chwilę zatrzymać się i przyczynić się do spełnienie marzenia Łukasza o bajkowym ogrodzie.

Na każdego, i małego i dużego, w Centrum Handlowym czekało moc atrakcji. Najmłodsi mogli samodzielnie zrobić kwiatki z origami, pomalować twarze na wiosenne barwy, ułożyć kolorową krzyżówkę, sprawdzić swoje szczęście w zabawie loteryjnej, a także posłuchać bajki ” O rybaku i złotej rybce” czytanej przez p.Mateusza Kusznierewicza i bajki o Królewnie Śnieżce, którą czytała sama Królewna Śnieżka. Następnie publiczność oniemiała po obejrzeniu wspaniałego występu uczennic ze Szkoły Gimnastyki Sportowej. Kolejną sportowo-taneczną atrakcją była porywająca zumba, przygotowana przez zumbatorki z Z-Dance.

Całości towarzyszył kiermasz książek. Był to tajemniczy kiermasz pod hasłem: „Książka wybierze Ciebie, a nie Ty książkę”. Lektury były zapakowane w brązowy papier z napisem dotyczącym gatunku dzieła. Nasi goście byli zaciekawieni pomysłem i chętnie brali udział w tej zabawie.

W trakcie „Dnia Wiosny” udało nam się zebrać 2002,42 zł. Dziękujemy za każdą złotówkę, która przybliża nas do spełnienia marzenia Łukasza.

Dziękujemy naszemu fotografowi Karolowi z Hura Studiu, który uwiecznił naszą charytatywną akcję, a także naszym wolontariuszom akcyjnym ze Szkoły Podstawowej nr 29 i z Gimnazjum nr 50 w Gdańsku.

Dziękujemy p. Mateuszowi Kusznierewiczowi, p. Ani z Z-dance, wypożyczalni MegaStroje, uczniom ze Szkoły Gimnastyki Sportowej i Galerii Przymorze za udostępnienie miejsca i wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Wiosny.

Dziękujemy!