Projekt „Bajki NieZapominajki” zrodził się w głowie Leny – Przyjaciółki naszej fundacji podczas spotkań z Polą – naszą Marzycielką. Dziewczynką, o której historii pamięć ciągle w nas żyje. Pierwsza bajki została napisana z myślą o niej i o „Marzycielach, którzy odeszli, Ich rodzinach  i tych, którzy marzą dalej”. Dzięki marzeniom droga Leny i wolontariuszy fundacji skrzyżowała się podczas realizacji marzenia Nadii o zostaniu księżniczkom. To wtedy wspólnie podjęliśmy decyzję, aby spróbować wydać „Bajki NieZapominajki” dla ciężko chorych dzieci. Są to bajki terapeutyczne, które uzyskały aprobatę psychoonkologa i które mają dodać dzieciom sił do walki z chorobą. W bajkach niemożliwe nie istnieje!

Dzisiaj wracamy do Państwa z radosną wiadomością – „Bajki NieZapominajki” udało się wydać i już trafiły one do małych pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku a także szpitali w Warszawie, Poznaniu i Rzeszowie.

Projekt nie zostałyby zrealizowany, gdyby nie wspaniali ludzie, którzy nam zaufali i wsparli nasze marzenie. Serdecznie dziękujemy:
– Firmie Lody „Quattro Si”,
– Państwu Justynie i Tadeuszowi Chudecckim,
– Firmie Spiękniej i Pani Julii Kamińskiej,
– Firmie Hairdresser i Panu Przemysławowi Grejcz,
– Kawiarni Cafe Malavi,
– Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie,
– Dyrekcji Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego,
– Pani Zuzannie Siwak – za przygotowanie ilustracji,
– Pani Monice Siwak – za wykonanie projektu okładki,
– Pani Katarzynie Czapskiej – za złożenie bajek w całość,
– Panu Lechowi Ostrowskiego – za druk.

To dzięki Państwu powstały „Bajki NieZapomniajki”. Dziękujemy!