„…Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…” – uczestników Festiwalu Kolorów, który odbył się 22 sierpnia 2015r. na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku nie trzeba było długo zachęcać. Roztańczony i rozśpiewany tłum, co godzinę, wyrzucał w niebo kolory Holi aż zalśniło „..w pełnym Słońcu kolorami całej Ziemi…”.

Na tak zwariowanej imprezie nie mogło zabraknąć wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie, którzy napełnieni kolorowym szaleństwem robili wszystko, aby zebrać fundusze na spełnienie marzenia dziewięcioletniej Marity. Marita, tak jak uczestnicy Festiwalu, tryska pozytywną energią i uwielbia śpiewać, a jej marzeniem jest laptop z mikrofonem.  Rozwinęliśmy więc „Ścieżkę marzeń”, z przyjemnością obserwując, jak kolorowa młodzież, dzieci i dorośli malują na niej swoje roztańczone marzenia. Co więcej, FMM znając niejeden przepis na spełnienie marzeń, postanowiła podzielić się nimi z uczestnikami Festiwalu proponując zabawę „Marzenie za marzenie”. Dodatkowo, towarzyszyły nam kamyki marzeń o magicznej mocy…Uczestnicy – głównie ludzie młodzi – energiczni, radośni, pomalowani na wszystkie kolory tęczy i z wszechobecnym napisem „Free Hugs”, z chęcią włączali się w zabawę i wspierali Fundację. I tak, podczas gdy na scenie występowały kolejne gwiazdy, to na naszej „Ścieżce marzeń” zaczynało brakować wolnego miejsca, a nasze puszki powoli stawały się coraz cięższe.

Podczas gdy kolorowy tłum pod sceną skandował „Marika, Marika”, my skandowaliśmy  „Marita, Marita”, wiedząc, że jesteśmy o krok bliżej do spełnienia kolejnego marzenia. Dziękujemy organizatorom Festiwalu Kolorów za kolorowe szaleństwo i możliwość zbiórki, a uczestnikom Festiwalu za uśmiech i wsparcie. Wszystkim życzymy, aby „marzenia spełniały się, a świat [znów za rok] rozjaśnił się kolorami tęczy…”