11 czerwca od godzinie 11:00 mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w LeoFestynie organizowanym przez Szkołę Podstawową Leonardo Nr 29 w Gdańsku, podczas którego odbyło się wydarzenie „Sztuka spełnia marzenia” .

O godzinie 11stej swoje umiejętności teatralne zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Teatrzyku Prostu z Mostu, zachwycając widzów spektaklem: „Szerepetenewe”. Następnie wystąpili gimnazjaliści z Teatru Prostu z Mostu w spektaklu „Słodka zagadka”. Oba przedstawienia zostały wyreżyserowane przez Panią Agnieszkę Grewling-Stolc ze Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST działającego przy Teatrze Miniatura i oba cieszyły się dużą frekwencją widzów. O godzinie 13stej wystąpili Muzycy z zespołu „Paksao”: Maciek, Michał i Marcin, którzy, przy akompaniamencie gry na gitarze, zaprezentowali swoje własne utwory, jak i covery znanych piosenek.

Podczas trwania LeoFestynu wolontariusze Fundacji Mam Marzenie przy cudownie przygotowanym stoisku prowadzili kiermasz „książek, które potrafią marzyć”, maskotek i gier oraz przeprowadzali zbiórkę pieniędzy – a wszystko to po to, by spełnić marzenie Witka o laptopie z motywem „Star Wars”.

Z całego serca dziękujemy Szkole Podstawowej nr 29 Leonardo i Panu Dyrektorowi Szymonowi Budzie za możliwość uczestnictwa w LeoFestynie, za pomoc w przygotowaniu wydarzenia: „Sztuka spełnia marzenia” i za niezwykłą, ciepłą, sympatyczną atmosferę (która przegoniła chmury i deszcz!).
Dziękujemy również Pani Agnieszce Grewling-Stolc ze Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST, oraz Aktorom i Aktorkom z Teatrzyku Prostu z Mostu i Teatru Prosto z Mosto. Dziękujemy także Chłopakom z „Paksao”. J Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wzięli udział w naszej zbiórce.
Dzięki Państwu marzenia się spełniają, a my jesteśmy o krok bliżej, by Witek przekonał się, że nigdy nie należy przestawać marzyć. Dziękujemy!