W dniu 11 czerwca 2016 r. wolontariusze FMM oddziału Trójmiasto uczestniczyli w festynie dzielnicy Oliwskiej w Gdańsku.

Święto jest obchodzone pod nazwą VIVA OLIVA i ma za zadanie integracji całej dzielnicy.

W tym dniu odbywały się: koncerty, wystawy artystów z dzielnicy, integracja wszystkich szkół z dzielnicy, wystawa placówek oświatowych z dzielnicy oraz placówek medycznych.

Święto Oliwskie jest organizowane od 3 lat, dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta.

Tutaj można było zobaczyć, arcydzieła sztuki, powstające w tej dzielnicy, zapoznać się z wszystkimi ciekawymi miejscami oraz spróbować pysznych dań i wypieków dzielnicy Oliwskiej.

Dla osób, których interesuje pierwsza pomoc, można było spróbować swoich sił ćwicząc resuscytacje na manekinie.

W takim pięknym dniu dzielnicy Oliwskiej, nie mogło zabraknąć także wolontariuszy z FMM. Byliśmy tam w z naszymi marzycielskimi książkami i szczytnym celem , zbiórki pieniędzy na spełnienie marzenia naszej podopiecznej AMELKI.

Nasze książki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Cała oprawa oraz to, że w tym dniu to książka wybiera czytelnika, a nie dzieje się na odwrót, powodowało wielki uśmiech na twarzach wielu osób.

Osoby , które zakupiły u nas książki zapakowane w szary papier, od razu otwierały  je przy nas, żeby sprawdzić , czy książka dobrze wybrała. Radość i zaskoczenie u niektórych osób owocowały tym, że chętnie powracali do naszego stoiska i dokonywali kolejnych zakupów.

Cała atmosfera radości, która panowała na festynie, przyciągała do naszego stoiska osoby, które nie kupując naszej książki, wrzucali do puszki pieniądze abyśmy mogli zrealizować marzenie naszej AMELKI.

Z ramienia naszej Fundacji Mam Marzenie, pragniemy przekazać gorące podziękowania dla Wspólnoty Gdańskiej  za możliwość wzięcia udziału w festynie VIVA OLIVA.

Festyn był naprawdę przepiękny i z wielką przyjemnością uczestniczyliśmy w nim razem z Państwem.

W trakcie tego wydarzenie wolontariusze zebrali 945,50 zł. Pieniądze zostaną przekazane na marzenie Amelki, która pragnie zwiedzić Londyn.