W dniach 15-29 maja 2023 r. w DESA Unicum odbywa się czwarta edycja Aukcji Marzeń – wyjątkowego projektu, z którego całkowity dochód jest
przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Aukcję charytatywną poprzedziła wystawa w Station of Art Gallery w
Warszawie, która odbyła się w dniach 30.03-11.04.2023.

W ramach dotychczasowych trzech edycji projektu zostało wylicytowanych 119 dzieł na łączną kwotę 151 800 złotych, co pozwoliło na realizację licznych wyjątkowych marzeń. Wśród nich można wymienić wyjazd do słonecznej Grecji, który był najbardziej wyczekiwanym przez 11-letnią Martę; plac zabaw przed domem kilkuletniego Krzysia, czy też pełen wrażeń kurs jazdy konnej 7-letniej Zosi.

Jeszcze inni Marzyciele czekają na ten wyjątkowy dzień spełnienia marzenia, podczas którego otrzymają komputer, Thermomix, aparat fotograficzny, a może też wyjadą do Chorwacji czy na Islandię bądź na mecz swojego ulubionego klubu lub na koncert ulubionego artysty.

W ofercie tegorocznej Aukcji Marzeń znajdzie się blisko 40 dzieł artystów reprezentujących najważniejsze kierunki w sztuce najnowszej, m.in.

Sławomir Toman, Celina Kanunnikava, Ivo Nikić, Urszula Wilk czy Tomasz Kopcewicz. W ramach Aukcji wylicytować będzie można dzieła absolwentów wyższych uczelni artystycznych, wielokrotnie nagradzanych i współtworzących liczne kolekcje prywatne i galeryjne. Przegląd dzieł warto rozpocząć chociażby od obrazu „Dead pond” Magdaleny Ciemierkiewicz, który stanowi autorski reprint kolażu z serii pt. „Malarstwo Polskie” tworzonej przez Artystkę w latach 2020-2022. Prace z tej serii stworzone zostały w technice kolażu, w którym łączone są fragmenty reprodukcji polskiej sztuki średniowiecznej oraz tureckiej techniki malarstwa na wodzie ebru. Praca była eksponowana m.in. na wystawie „Czas i Pętla” w Galerii Białej w Lublinie w 2022 roku. „Zapraszam do jej licytacji w Aukcji Marzeń, bo to inicjatywa, która może przynieść wiele, dobra i z serca ją popieram.”- mówi.

Zupełnie inną rzeczywistość odzwierciedla praca Roberta Cherubina „Maki”, byłego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, który swoją twórczością pragnie przekazywać dalej magię spełnionych marzeń. Surrealistyczne postacie na jego obrazach mają swoje własne imiona, światy i charakter. Miłośnicy murali i sztuki ulicy z pewnością zwrócą uwagę na obiekt Magdy Ćwik – artystki, której interwencje artystyczne można oglądać w Hiszpanii, Meksyku, Francji, Polsce, Portugalii czy Irlandii.

Malina Wieczorek – jest jednym z Artystów, którzy przekazali swoje dzieło na tegoroczną Aukcję. Malina jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a jej prace mają stałe ekspozycje w prestiżowych kolekcjach korporacyjnych i prywatnych na całym świecie. Od kilkunastu lat zajmuje się marketingiem społecznym. Ma na swoim koncie kilkaset kampanii społecznych, zdobyła szereg znaczących nagród m.in. Dobroczyńca Roku. “Działanie na rzecz innych osób jest znaczącą częścią mojego życia zawodowego. Mam na koncie ponad sto wielokrotnie nagradzanych kampanii społecznych dotykających trudnych sytuacji i wyborów życiowych. Przekazany na aukcję Marzeń obraz to Akt z cyklu Madonny, który w mojej opinii oddaje cel akcji i wieloznaczne pojmowanie życia człowieka. To też nawiązanie do kultur regionów i dualizm życia obecny na co dzień, odbijanie się w lustrach naszych przekonań i oczekiwań.” – mówi Artystka. “Zapraszam serdecznie do tak ważnej licytacji, ten mały obraz z pewnością wniesie wiele radości do Państwa życia, zachęci do poszukiwań prawdziwego sensu w istnieniu.” – dodaje.

Fundacja Mam Marzenie już w tym roku obchodzi swoje 20 urodziny. Przez ten czas spełniła ponad 9800 najskrytszych pragnień dzieci chorujących na choroby zagrażające ich życiu jak np. nowotwory czy mukowiscydoza.

Wierzymy, że sztuka tworzona przez artystów ma niesamowitą moc czynienia świata lepszym Światem, w którym warto oddać się wyobraźni i marzeniom.