Wszyscy wiedzą, że książki pozwalają na odrywanie się od trudności, z którymi się borykamy, na przenoszenie się w świat wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe. Nie mamy również wątpliwości, że mogą one również motywować do oddawania się marzeniom. Właśnie dlatego postanowiliśmy świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. 2 kwietnia wybraliśmy się na oddziały onkologii i hematologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego, aby dzięki książkom przenieść małych pacjentów do bajkowego świata. W świętowaniu towarzyszyli nam Mateusz Banasiuk, Antonii Pawlicki oraz Agnieszka Więdłocha. Wspólnie z aktorami odczytaliśmy bajkę „Kopciuszek” – wybór oczywiście nie był przypadkowy, bo oprócz humorystycznej interpretacji zawiera ona istotne przesłanie, że los nieoczekiwanie może się odmienić. Szczególnym entuzjazmem cieszyły się sceny, w których Mateusz Banasiuk i Antonii Pawlicki wcielili się w rolę sióstr Kopciuszka. Po części artystycznej przeszliśmy do obdarowywania książkami i kartami na darmowe audiobooki. Jesteśmy przekonani, że będę umilać czas spędzany na szpitalnym łóżku.

Składamy serdecznie podziękowania za wsparcie akcji  dla Mateusza Banasiuka, Antoniego  Pawlickiego i Agnieszki Więdłochy – za to, że swoją obecnością i zaangażowaniem wywołali wiele dziecięcych uśmiechów.

Dziękujemy wydawnictwom: Burdamedia, Fabryka Słów i Zielona Sowa za przekazane książki. Otrzymaliśmy tytuły, z różnych kategorii wiekowych i tematycznych, dzięki czemu mogliśmy dopasować podarunki tak, aby przyniosły jak najwięcej radości.

Pragniemy również podziękować Audiotece, za przekazanie kart upominkowych wszystkim pacjentom onkologii i hematologii. Lubiące nowe technologię dzieci bardzo entuzjastycznie reagowały na elektroniczne wersje książek, które w dodatku mogły sobie samodzielnie wybrać.

 

[su_carousel source=”media: 10921,10920,10919,10918,10917,10916,10915,10914,10913″ link=”lightbox” width=”660″ height=”150″ responsive=”no” title=”no” items=”3″]