Pierwszy czerwca to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. I to nie tylko ze wzgledu na wspaniałe prezenty, które wtedy otrzymują ale dlatego,iż sa w centrum uwagi.

Z tej okazji odbył się „Bieg po życie” czyli piknik na terenie Centrum Zdrowia Dziecka. Impreza miała miejsce na placu zabaw przy Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD. Uczestnicy mogli skorzystac z wielu atrakcji. W trakcie eventu zorganizowalismy konkurs plastyczny pt. „Namaluj swoje marzenie”. Każdy rysunek wygrywał i był nagrodzony – dzieci miały mozliwosc wybrać sobie zabawkę. Najwiekszym zainteresowaniem cieszył się bodypating- zmywalne tatuaże,które wykonywał Adam Brzezovski. Dzieci były zachwycone.

Dodatkową atrakcji zapewniały wolontariuszki przebrane za postacie bajkowe, które rozdawały balony, zachęcajac przy tym do odwiedzenia naszego stoiska. Dla dziewczynek pragnących choć przez chwile wcielic sie w rolę ksieżniczki, zaś chłopców w księcia – przygotowane były stroje, które nieodpłatnie użyczyła nam wypożyczalnia „Czarodziejka”. Smyki pozowały z entuzjazmem pozowały do pamiątkowych fotografii.

O godzinie 12:00 był „Bieg po życie”-zachecający do publicznej deklaracji odnośnie woli w kwestii dawstwa narządów. Owiedziliśmy jeden z oddziałów w Klinice wreczając drobne upominki tym, którzy nie mogli uczestniczyc w pikniku. Przedstawiamy poniżej zdjęcia z tego dnia.

 

[su_custom_gallery source=”media: 13741,13740,13739,13738,13737,13736,13735,13734,13733,13731″ link=”lightbox” width=”170″ height=”140″ title=”never”]