Pole Mokotowskie w Warszawie to miejsce specjalne – olbrzymia ilość zieleni połączona z wodą, zlokalizowana praktycznie w centrum blokowisk, przyciąga jak magnes tłumy warszawiaków.

To również miejsce, gdzie cyklicznie przeprowadzane są duże imprezy. Jedną z nich był właśnie zorganizowany w dniu 24 czerwca piknik z okazji Dnia Ziemi, na którym nie mogło oczywiście zabraknąć Fundacji Mam Marzenie.
Nasze stanowisko rozstawione przezornie już poprzedniego dnia, w strategicznym miejscu – pod drzewem, pomimo, iż nie było ani największe ani może najpiękniejsze, to jednak dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszek w rzecz najpiękniejszą jaką jest wywołanie uśmiechu na twarzy dziecka, doskonały humor i nastrój dobrej zabawy spowodowały, iż było jednym z najbardziej obleganych punktów.
Kolejka dzieci do malowania buziek (a trzeba przyznać, że wzory jakie malowały nasze wolontariuszki były najbarwniejsze na całym pikniku) nie malała nawet przez chwilę. Kiedy jedne dzieci niecierpliwie oczekiwały na swoją kolej, inne korzystały z możliwości rysowania, malowania i zabawnego łobuzowania pod czujnym okiem wolontariuszek, które pomimo upału, niewątpliwego zmęczenia oraz bólu pleców, z zapałem ozdabiały dziecięce buzie oraz cierpliwie słuchały małych marzeń dotyczących wzorów jakie miały znaleźć się na buźkach.
Osiem godzin festynu przemknęło bardzo szybko. Pozostała pamięć rewelacyjnej zabawy, masa cennego doświadczenia zebranego przez tych wszystkich, którzy pomagali naszej wolontariuszce Milenie w organizacji Dnia Ziemi oraz zebrane środki na realizację kolejnego marzenia.
Dla dorosłych, którzy wsparli naszych marzycieli oraz wszystkich wrzucających drobne i nie tylko do naszych puszek w nagrodę oczekiwał „zielony znaczek Fundacji”. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejny Festyn z okazji Dnia Ziemi, który odbędzie się już za niecały rok.