24 września 2011 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu

III Ogólnopolski Dzień Marzeń w szpitalu przy ul. Kamieńskiego rozpoczął się punktualnie o  godz. 11:00 i zakończył o godz. 16:00.  Małych pacjentów przy wejściu witał  przebrany za Bajarza wolontariusz Fundacji Mam Marzenie. Rozdawał dzieciom balony, rodzicom ulotki informacyjne, a przede wszystkim wskazywał drogę do dwóch gabinetów, w których przesympatyczne  panie doktor i pielęgniarki przeprowadzały badania profilaktyczne. Przed gabinetami lekarskimi dzieciom towarzyszyli  kolejni wolontariusze (Bajarze i nie tylko), którzy malowali buźki i balony, rozdawali drobne prezenty oraz pocieszali nieco przestraszonych małych pacjentów.

Profesor Wojciech Witkiewicz  przejął się losem Bajarza- przewodnika i zmartwił się, iż ten nie posiada czerwonego nosa. Wszczął poszukiwania i udało się, jakimś sposobem Bajarz Radek dorobił się najprawdziwszego czerwonego nosa i przekształcił się w klauna, ku jeszcze większej radości dzieci.

Tymczasem w gabinetach lekarskich dzieci, oprócz badania fizykalnego, miały wykonywany pomiar ciśnienia  tętniczego, EKG oraz USG serduszka. Jedna z mam, powiedziała, że dzięki tym badaniom  jest spokojniejsza o swoje dziecko, tym bardziej że na USG serca oczekuje się prawie rok, o czym wcześniej nie wiedziała. Łącznie przebadano dwadzieścioro troje dzieci  od wieku niemowlęcego do nastoletniego.

Cały dzień przebiegał w przesympatycznej atmosferze, dzięki wspaniałym pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, którzy charytatywnie wspierali III Ogólnopolski Dzień Marzeń . Szczególne podziękowania kierujemy do:

💚prof. Wojciecha Witkiewicza za objęcie akcji honorowym patronatem
💚Pani Renaty Tomczak za pomoc i życzliwość zarówno podczas organizacji, jak i w czasie trwania akcji
💚dr n. med. Hannie Pikulskiej- Orłowskiej za serce, charytatywne (po raz kolejny) badanie dzieci oraz wspieranie naszej akcji
💚lek. Izabeli  Rogulskiej-Tatarek  za charytatywne badanie dzieci oraz życzliwość
💚lek. Dominiki Szczogiel  za charytatywne badanie dzieci i pomoc w przeprowadzeniu badań
💚piel. Ewy Cegłowskiej za ogromną życzliwość i pomoc w przeprowadzaniu badań
💚piel. Elżbiety Kaliszewskiej za pomoc w przeprowadzeniu badań oraz życzliwość i poczucie humoru

Bez Państwa pomocy, zaangażowania i wielkiego serca przeprowadzenie badań profilaktycznych dzieci byłoby niemożliwe.