To już jest coroczna tradycja – Przedszkole nr 77 we Wrocławiu o kolorowej nazwie „Tęczowe Siódemki” przed każdą Wielkanocą organizuje kiermasz ozdób związanych właśnie z tym świętem.

W sobotę na terenie przedszkola można było kupić wykonane własnoręcznie przez uzdolnionych przedszkolaków kurczaczki, koszyczki pełne kolorowych pisanek, baranki, zajączki i inne ozdoby. Mało tego, wśród rodziców przeprowadzana była loteria – za zakupienie losu można było wygrać wielki, przystrojony koszyk wielkanocny.

Nie zabrakło gier i zabaw dla przedszkolaków i ich rodziców, a przede wszystkim występów artystycznych młodych wychowanków placówki. Zarówno maluchy, jak i starszaki, na scenie dawały z siebie wszystko, co w połączeniu z ich talentem dało wspaniały rezultat. Rodzice z zapartym tchem obserwowali popisy swoich pociech, a po wyjściu kupowali ozdoby, pomagając przy okazji spełniać marzenia naszych Podopiecznych.

Całe przedsięwzięcie zakończyło się ogromnym sukcesem. Jak to powiedziała dyrektor przedszkola, Pani Ewa Starzyk, że rodzice tych dzieci i tak mają już duże wydatki związane ze swoimi dziećmi, a mimo to chętnie wydawali pieniądze, żeby spełniły się dziecięce marzenia. Pani dyrektor wspomniała również, że dochód z imprezy mogłaby wykorzystać na potrzeby przedszkola, ale stwierdziła, że lepiej dać przykład, że warto pomagać komuś, kto tej pomocy bardziej potrzebuje.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Ewie Starzyk za wszelki trud, jaki włożyła, żeby cała akcja się powiodła, jak również rodzicom, którzy nie szczędzili grosza, żeby mogły spełnić się dziecięce marzenia.