W grudniowe przedpołudnie święty Mikołaj wraz ze swymi dzielnymi pomocnikami (wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie): reniferami, śnieżynkami i dobrymi duszkami wybrał się do dzieci przebywającym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Z górą prezentów dzielnie wdrapał się po schodach i wyruszył na spotkanie z małymi pacjentami. Zjawił się niespodziewanie, dzięki czemu radości było co nie miara.

Zacny gość odwiedził każdą salę chorych i wręczył prezenty. Nie było jednak wcale łatwo prezent otrzymać. Mikołaj musiał sprawdzić umiejętności wokalne maluchów, które chętnie śpiewały różne piosenki; wiedzę na temat świąt u starszych dzieci, którym zadawał różne zagadki i pytania. Na szczęście wszystkim udało się sprostać zadaniom Mikołaja i reniferów. Święty pamiętał nawet o dorosłych- dla każdego miał świąteczny upominek.

Wszyscy biesiadnicy żegnali się, składając sobie świąteczne życzenia, przede wszystkim zdrowia dla podopiecznych oddziału pediatrii i kardiologii dziecięcej oraz Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w domu.