Weekend 21 – 22 listopada 2015 r. był prawdziwym Weekendem Marzeń we Wrocławiu. Dwa wydarzenia zorganizowane przez wrocławskich wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie uświetniły obchody Dni Życzliwości w naszym mieście.

21 listopada spotkaliśmy się we wrocławskim Aquaparku, żeby wspólnie bawić się w charytatywnym Maratonie Zumby – Maratonie Marzeń. Maraton poprowadziły cudowne instruktorki ze Studia Tańca Next Dance w Oławie. Wspaniała atmosfera, mnóstwo uśmiechów i energii pozwoliły uczestnikom nie tylko zadbać o formę czy robić to, co kochają, ale również pomóc w realizacji marzeń Podopiecznych wrocławskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Trzy godziny wspólnej zabawy, do której dołączyli również wolontariusze, minęły w oka mgnieniu, a humory wszystkim dopisywały, zwłaszcza, że mieliśmy wspólny cel: pomóc naszym dzieciakom! Ale to był dopiero początek…

22 listopada, w Klubie Nietota we Wrocławiu odbył się koncert charytatywny pt. Magia Marzeń. Była to pierwsza edycja koncertu w naszym mieście, co dla wszystkich jego uczestników – organizatorów, artystów i gości – było bardzo ważnym i niezwykłym wydarzeniem. Publiczność mogła obejrzeć film uwieczniający spełnione marzenia Podopiecznych FMM, a jednocześnie posłuchać piosenek i utworów muzycznych, w tym utworu „Wspomnienia” – symbolu Magii Marzeń, który rozpoczął koncert.
Wydarzenie poprowadził najlepszy i niezastąpiony Michał Waszkiewicz– to również dzięki niemu atmosfera przesiąkała życzliwością i pozytywną energią.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się Ala Janosz oraz Bartek Miarka, wprowadzając publiczność w doskonały nastrój.
Następnie na scenie wystąpiły dwie uczennice wrocławskich szkół, Julia Szymańska oraz Izabella Żygadło. Dziewczyny zaprezentowały utwory znanych i lubianych wokalistek, między innymi Christiny Aguilery oraz Arethy Franklin.


Po występie dziewczyn wolontariuszka Krysia krótko opowiedziała, czym się zajmujemy, o czym marzą nasi Podopieczni i w jaki sposób realizujemy ich marzenia.
Przygotowaliśmy również muzyczną niespodziankę, o której nasi goście dowiedzieli się na chwilę przed jej wysłuchaniem. Na scenie powitaliśmy naszego Marzyciela, Beniamina Marka, któremu w 2014 r. spełniliśmy marzenie o gitarze elektrycznej. To właśnie na niej zagrał tego dnia przy akompaniamencie swojego kolegi Radosława Kałamarza. To była chwila pełna wzruszeń dla wszystkich słuchaczy i niezwykłe przeżycie, również dla Beniamina. 


Mieliśmy też ogromną przyjemność posłuchać tego wieczoru zespołu Me, Myself And I, który zaprezentował niesamowitą mieszankę muzyczną. Ponadto, przekazał on swoje dwie płyty z autografami na licytację, która miała miejsce podczas koncertu.
Następnie serca całej publiczności skradł The Trip Band. Dwóch młodych mężczyzn poruszyło cały klub, grając bardziej i mniej znane utwory. Ich energia i charyzma udzieliła się chyba każdemu. Z kolei Tomasz Nitribitt & Ebony Faces okazali się muzyczną wisienką na torcie tego wieczoru. Porządna dawka jazzu i bluesa – tak krótko można podsumować ich występ.

W przerwach między występami odbyły się licytacje:

💚 diamentowej płyty „The Time” Możdżera, Danielsson, Fresco z autografem Leszka Możdżera
💚 książki „Głowa minotaura” Marka Krajewskiego z autografem autora
💚 audiobook ,,Festung Breslau” Marka Krajewskiego
💚 kalendarza ściennego i kieszonkowego Andrzeja Tylkowskiego
💚 6 podwójnych wejściówek do Panoramy Racławickiej przekazanych przez dyrektora Muzeum Narodowego, Piotra Oszczanowskiego
💚 2 plakatów drużyny piłki nożnej WKS Śląsk Wrocław z autografami piłkarzy i trenerów

Z radością informujemy, że w ten weekend zebraliśmy 3575,09 zł. Cały dochód zostanie przekazany na spełnienie marzeń podopiecznych wrocławskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Dziękujemy za życzliwość, okazane wsparcie i dobre serca. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni! Bez Was, uczestników koncertu oraz maratonu, nie udałoby się to, co osiągnęliśmy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim którzy zaszczycili nas swoją obecnością w obu wydarzeniach.

Dziękujemy również tym, bez których Maraton Marzeń oraz Koncert Magia Marzeń nie mogłyby się odbyć, a lista ta jest bardzo długa:

💚Aquapark Wrocław (dyrektor: Michał Studenny)
💚 Instruktorki Zumby: Aleksandra Kata, Ela Lisiecka, Ewelina Wojakiewicz
💚Matylda Jałowiec, Justyna Zendwalewicz, Dominika Bator-Wróbel
💚Muzeum Narodowe we Wrocławiu (dyrektor: Piotr Oszczanowski)
💚Klub Nietota: Danuta Rondzisty-Pietrzak
💚Beniamin Marek z rodzicami
💚Radosław Kalamarz
💚Mateusz Słowiński
💚Zespół Me, Myself And I
💚Ala Janosz i Bartek Miarka
💚Julia Szymańska
💚Izabella Żygadło
💚Aleksander Piechaczek
💚The Trip Band
💚Tomasz Nitribitt & Ebony Faces
💚Michał Waszkiewicz- prowadzący
💚Justyna Wojczyńska – fotograf
💚Leszek Możdżer
💚Sylwia Kicka
💚Marek Krajewski
💚Andrzej Tylkowski
💚Bartłomiej Bogacz
💚Wiesław Boksz

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok!