Dnia 14.12.2018 mieliśmy przyjemność odwiedzić najmłodszych pacjentów szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Był to finał naszej zbiórki w ramach tegorocznego Dnia Pluszowego Misia, połączony z wizytą mikołajkowo-świąteczną u naszych Podopiecznych.

Chłód za oknem oraz rześkie powietrze jeszcze bardziej zmotywowały nas do żwawszego działania. Przechodząc przez kolejne korytarze, spotykaliśmy się z ciepłym powitaniem przez personel. Hojność naszych darczyńców całkowicie nas zaskoczyła. Po dłuższej chwili przynoszenia prezentów na oddział mogliśmy już rozpocząć obdarowywanie dzieci.

Mimo że w tym przypadku Mikołaj nie wchodził przez komin tylko przez drzwi, z każdą kolejną odwiedzoną salą odkrywaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedziny w każdym pokoju były wyjątkowe i nie sposób opisać słowami aury i szczęścia jakie panowały wśród dzieci. Wizyta brodatego jegomościa z workiem na plecach ma ogromną moc i pozwala choć na chwilę zapomnieć o chorobie oraz poczuć świąteczną atmosferę nawet w murach szpitala.
To wzruszające doświadczenie widzieć, jak na tylu dziecięcych twarzach pojawiają się uśmiech i radość.

Naszą świąteczną wizytę w Szpitalu przy ul. Kamieńskiego wsparli także pracownicy Hydropolis, którzy czas oczekiwania na wizytę Mikołaja wypełnili dzieciom fascynującymi doświadczeniami i warsztatami, za co najmocniej dziękujemy! Składamy też ogromne podziękowania Zespołowi Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, który ufundował w tym roku nowy strój Mikołaja dla naszego oddziału!