Już po raz trzeci Fundacji Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dane zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się niemi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają nam w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia.

W poprzednich latach zebraliśmy ponad 12.000 maskotek, zabawek i materiałów plastycznych, do akcji włączają się przedszkola, szkoły, firmy prywatne, samorządy, osoby prywatne. Bardzo ważne, ze względów higienicznych jest aby wszystkie przekazane nam dary były nowe, używane maskotki nie mogą zostać przez nas wniesione na teren szpitala, a więc nie zrealizują swojej misji – mówi […]

Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy do kontaktu z naszymi koordynatorami:

  • Białystok – Marta Sasimowicz – e-mail: marta.sasimowicz@mammarzenie.org tel. kom. : 515 199 627
  • Bydgoszcz – Ewelina Fijołek – e-mail: ewelina.fijolek@mammarzenie.org tel. kom. : 731 350 127
  • Katowice – Klaudia Reszka – e-mail: klaudia.reszka@mammarzenie.org tel. kom. 500 625 424
  • Kraków – Anna Krzysztofek – e-mail: anna.krzysztofek@mammarzenie.org tel. kom.: 515 199 620
  • Lublin – Dominika Jasińska – e-mail: dominika.jasinska@mammarzenie.org  tel. kom. : 794 778 424
  • Łódź – Katarzyna Balcerak- e-mail: katarzyna.balcerak@mammarzenie.org tel. kom. : 515 199 624
  • Poznań – Mateusz Mostowski – e-mail: mateusz.mostowski@mammarzenie.org tel. kom. : 515 199 631
  • Rzeszów – Barbara Szydełko – e-mail: barbara.szydelko@mammarzenie.org tel. kom. : 695 566 223
  • Trójmiasto – Joanna Werner e-mail: joanna.werner@mammarzenie.org tel. kom. : 502 432 672
  • Warszawa – Marzena Śledź –  e-mail: marzena.sledz@mammarzenie.org tel. kom.: 575 115 878

Zbiórka trwa do 20 listopada br.

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.