Już po raz siódmy Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania…

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.  Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności  szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.

W związku z epidemią tej jesieni zmieniamy formułę zbiórki. Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci  jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną – do wyboru w dwóch wariantach albo poprzez portal zrzutka.pl albo do dostarczonych Państwu puszek stacjonarnych. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez kontakt mailowy z koordynatorem akcji w poszczególnych oddziałach – poniżej lista mailowa wraz z podanym linkiem do zbiórki dla poszczególnego oddziału:

dzienmisia.bialystok@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiabialystok

dzienmisia.bydgoszcz@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiabydgoszcz

dzienmisia.gorzow@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiagorzow

dzienmisia.katowice@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiakatowice

dzienmisia.kielce@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiakielce

dzienmisia.krakow@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiakrakow

dzienmisia.lublin@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienmisialublin

dzienmisia.lodz@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisialodz

dzienmisia.opole@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiaopole

dzienmisia.olsztyn@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiaolsztyn

dzienmisia.poznan@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiapoznan

dzienmisia.rzeszow@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiarzeszow

dzienmisia.szczecin@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiaszczecin

dzienmisia.trojmiasto@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiatrojmiasto

dzienmisia.warszawa@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiawarszawa

dzienmisia.wroclaw@mammarzenie.org
https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiawroclaw

W odpowiedzi otrzymacie Państwo prośbę o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej, w której zadeklarujecie wybraną formę zbiórki (finansową wirtualną, finansową stacjonarną) oraz otrzymacie niezbędne informacje i materiały (plakaty, puszki) do przeprowadzenia akcji.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zbiórki finansowej z kilku powodów:
– pozwoli to ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach;

– uchroni darczyńców, ale także wolontariuszy przed nadmiernym kontaktem podczas przekazywania przez Państwa zebranych przedmiotów w miejscu zbiórki;

– rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową;

Jeśli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowanie szpitali, Fundacja Mam Marzenie przeznaczy pozostałe fundusze na spełnienie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Wierzymy, że wspólnie wyczarujemy wiele dziecięcych uśmiechów!