Małgorzata Kożuchowska w roli Charliego Chaplina, Agata Kulesza jako Holly Hunter, Jacek Braciak zmieniony w Roberto Benigniego, Edyta Olszówka przeobrażona w Alinę Janowską, Krystian Wieczorek wcielający się w Kevina Costnera, Katarzyna Cerekwicka jako Nicole Kidman, Mirosław Baka zamieniony w Roberta Redforda, Piotr Zelt ucharakteryzowany na Robina Williamsa, Jacek Kopczyński jako charyzmatyczny Jean Reno, Andrzej Grabowski idealnie naśladujący Philippe’a Noireta, Jolanta Fraszyńska, czyli strasząca Anjelica Huston, oraz Marek Kaliszuk, naprężający muskuły jak Arnold Schwarzenegger. Polskie gwiazdy w takich metamorfozach można oglądać w kalendarzu charytatywnym Fundacji Mam Marzenie na rok 2016.

Każda z nich, partnerując podopiecznemu fundacji, odegrała kadr ze znanego filmu, odpowiednio: „Brzdąc”, „Fortepian”, „Życie jest piękne”, Wojna domowa”, „Doskonały świat”, „Złoty kompas”, „Zaklinacz koni”, „Pani Doubtfire”, „Leon Zawodowiec”, „Cinema Paradiso”, „Rodzina Adamsów”, „Terminator 2”. Wykonane przez Wiktora Zdrojewskiego fotografie zachwycają artyzmem, a niezwykle wierne odtworzenie oryginalnych kadrów filmowych nawet laikowi pozwala bez trudu odgadnąć, o jakie kultowe produkcje chodzi.

Ten niezwykły kalendarz powstał bez wsparcia finansowego, dzięki rzeszy osób i firm, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie. Dochód uzyskany z jego rozprowadzania w formie cegiełki zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Mam Marzenie – spełnianie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Licytacje odbywają się na profilu fundacji na portalu Allegro Charytatywni http://charytatywni.allegro.pl/o-nas/157.

Partnerem głównym kalendarza jest biuro podróży Itaka, patronat nad projektem objęły magazynu „VIVA!” i „Party”.