W sobotę 19 września zapraszamy na kolejną edycję akcji DZIEŃ MARZEŃ. Tegoroczna akcja będzie miała nową formułę – po raz pierwszy spotkamy się online – na fundacyjnym fanpage’u FB.

Już od rana zapraszamy do śledzenia naszego profilu, gdzie specjaliści z zakresu zdrowego jedzenia, sportu, treningu mentalnego, a także osoby, które na co dzień zajmują się ochroną zdrowia i są zdrowo nakręceni, opowiedzą jak żyć i marzyć zdrowo! W ciągu całego dnia będziemy także łączyć się z Krakowem oraz Kielcami, gdzie na żywo nasi wolontariusze przygotowali specjalne atrakcje. Na koniec dnia czeka na nas muzyczna atrakcja.

Ramowy program Dnia Marzeń przedstawia się następująco:

 • godz. 9 – Poranna sesja jogi
 • godz. 10 – Zapraszamy do Krakowa, do siedziby Fundacji Mam Marzenie
 • godz. 11 – Medytacja dla dzieci przygotowana przez SpecBabkę Klaudię PIngot
 • godz. 12 – Odrobina sportu z trenerem personalnym Mateuszem Lewandowskim
 • godz. 13 – ABC zdrowej diety – o dobrym odżywianiu opowie dietetyk Łukasz Sieńczewski
 • godz. 14 – Zdrowe gotowanie z Sonią Rudolf, finalistką MasterChef Junior
 • godz. 15 – Zapraszamy do Kielc, do Galerii Echo
 • godz. 16 – Dawanie nakręca do działania – rozmowa z Konradem Ludianem i Ewą Nawrot (DKMS)
 • godz. 17 – Rozmowa z lekarzem onkologiem
 • godz. 19 – Wyśpiewana muzykoterapia – koncert Kasi K8 Rościńskiej

Kraków zaprasza do siedziby Fundacji Mam Marzenie przy ul. Św. Krzyża 7

w godz. 10-14:

 • Czeka na wszystkich stoisko z kawą,
 • Rozdajemy vouchery dla dzieci na badania przesiewowe pod kątem wykrywania nowotworów do placówek Scanmed,
 • Przyspieszony kurs pomocy przedmedycznej,
 • Na najmłodszych będą czekać animatorzy zabaw oraz słodycze otrzymane od CiuCiu Art w Krakowie,
 • Wolontariusze wyjdą na rynek z balonami i ulotkami o profilaktyce prozdrowotnej.

Kielce zapraszają do Galerii Echo w godz. 12-16

 • Wolontariusze przebrani w bajkowe postacie będą rozdawać ulotki o profilaktyce prozdrowotnej,
 • Animatorki pomalują twarze dzieci w najbardziej wymarzone motywy,
 • Prowadzone będą warsztaty z techniki malowania piaskiem oraz przeprowadzone zostaną konkursy plastyczne z nagrodami,
 • Szczególnym gościem będzie pan Sławomir Szmal – zasłużony piłkarz ręczny, który opowie, dlaczego warto dbać o zdrowie i żyć w przyjaźni ze sportem.

W Dniu Marzeń w wersji online udział wezmą:

Klaudia Pingot

Trenerka, coach, psycholożka

Postać, której życiorys mógłby być kanwą scenariusza filmowego. Kiedyś zamarzyła sobie, aby dostać się do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dopięła swego! Pracowała jako oficer Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. Po odejściu ze służb mundurowych została mówczynią, trenerką, coachem, liderką społeczności SpecBabek (ma swój kanał na YT). Ukończyła studia psychologiczne i dzisiaj łączy psychologię z medytacją i inspiracjami płynącymi z mechaniki kwantowej. Jak mówi: „najlepsze rzeczy przychodzą, gdy zaufamy nieznanemu. Czasem rzeczywistość podsuwa najlepsze rozwiązania. Pozostaje tylko otworzyć swój umysł.”

Mateusz Lewandowski

Trener personalny

W swojej pracy łączy wiedzę fizjoterapeutyczną z wiedzą zdobytą na kursach instruktorskich, umożliwiając wykonywanie ćwiczeń każdemu, kto tego pragnie, w każdym miejscu na Ziemi o każdej porze dnia i nocy, bez żadnych ograniczeń.

Prywatnie podróżnik, który wciąż poszukuje swojego miejsca na Ziemi. Zafascynowany kulturą Brazylii i Portugalii. Od niedawna amatorski biegacz i triathlonista. Wierzy, że ciężką pracą można uzyskać bardzo dobre efekty, nie tylko w treningu, ale w życiu prywatnym jak i zawodowym!

Łukasz Sieńczewski

Dietetyk, specjalista ds. żywienia

Absolwent dietetyki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Specjalizuje się w tematyce diet eliminacyjno-rotacyjnych, zaburzeniach mikroflory jelit i celowanej probiotykoterapii oraz leczeniu żywieniowym i suplementacji u pacjentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, miażdżycą, celiakią. Na co dzień zajmuje się żywieniem oraz suplementacją w chorobach autoimmunologicznych m. in. insulinooporności, reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz Hashimoto. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu probiotykoterapii oraz stosowania diet eliminacjyno-rotacyjnych w profilaktyce i leczeniu wybranych chorób.

Sonia Rudolf

Finalistka Masterchef Junior

Ze strony TVN Master Chef:

„Sonia już od 3. roku życia pomagała w kuchni, a pierwsze samodzielne danie wymyśliła 2 lata temu. Pasję do gotowania zaszczepili w niej tata, babcia i prababcia. Jej ulubionym daniem jest makaron z najróżniejszymi sosami. Jako swoje popisowe danie poleca cukinię zapiekaną z mozzarellą i szynką parmeńską. Za swoje mocne strony w kuchni uznaje opanowanie i kreatywność, a za słabe małe doświadczenie. Uwielbia grać w piłkę nożną, jest członkinią klubu piłkarskiego. W przyszłości chce zostać piłkarką, ale nie chce rezygnować z gotowania.”

Konrad Ludian

Marketingowiec i dawca szpiku

Zawodowo zajmuje się komunikacją marketingową, planowaniem i budowaniem strategii marketingowych.
Prywatnie aktywnie i z zaangażowaniem wspiera Fundację DKMS i promowanie idei dawstwa szpiku. Prowadzi profil na FB „Jestem Dawcą” w pełni podporządkowany chęci pomagania. Został dawcą szpiku, który ma swojego bliźniaka.

Do zobaczenia już w sobotę 19 września!