Każda choroba, a zwłaszcza taka, która zagraża życiu dziecka, to przyczyna wielu cierpień całej rodziny i często dramatycznych doświadczeń samych dzieci. Zapobieganie rozwojowi chorób i wczesne ich rozpoznawanie pozwala rozpocząć skuteczniejsze leczenie oraz zwiększyć szansę na poprawę stanu lub powrotu do zdrowia. Szczególnie dotyczy to chorób nowotworowych wieku dziecięcego, gdyż większość z nich- wcześnie wykrytych – może być w pełni wyleczonych.

Bardzo ważne jest zrozumienie jakie są wczesne objawy chorób nowotworowych – w poniższej broszurze przedstawiamy Państwu listę objawów, które każdy opiekun dziecka mama, tata, dziadkowie czy nauczyciele powinni i są w stanie zauważyć.

Ze względu na swoją ciągłą obecność przy dziecku natychmiast można zaobserwować wszelkie zmiany w wyglądzie i zachowaniu, czyli jego aktywności i reakcjach. Dziecko manifestuje chorobę całym sobą”: nie je, gorzej śpi, traci radość z zabawy. Jeśli coś wzbudzi Państwa niepokój – reagujcie natychmiast!

W niniejszych materiałach zamieszczamy listę specjalistycznych klinik, do których mogą Państwo udać się ze swoim dzieckiem na leczenie.
Fundacja Mam Marzenie od wielu lat organizuje „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. To wyjątkowa akcja, której celem jest promowanie badań profilaktycznych i skupienie uwagi rodziców i opiekunów na badaniach okresowych i codziennym obserwowaniu swoich dzieci.
„Ogólnopolski Dzień Marzeń” to dla Fundacji święto upamiętniające spełnienie marzenia 14-letniego Krystiana, u którego rozpoznano zaawansowanego chłoniaka. W trakcie intensywnego leczenia chłopiec wyjawił Fundacji swoje największe marzenie, którym było przebadanie wszystkich dzieci w jego szkole, aby nie cierpiały tak jak on. To piękne życzenie przerodziło się w „Dzień Marzeń” – tak jak Krystian wierzymy, że profilaktyka i wczesna diagnostyka pomoże wielu dzieciom.

Broszurka o profilaktyce kliknij tu by zobaczyć