19 grudnia 2007 roku, w pięknej Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza, poznaniacy wspólnie z Gwiazdami estrady dziękowali tym, którzy w 2007 roku pomagali spełniać marzenia dzieciom cierpiącym na choroby zagrażające życiu. Koncert „pękał w szwach” od bogactwa propozycji wykonawców, iskrzył emocjami, był pełen wzruszeń i łez, a przede wszystkim radością jaka rodzi się, gdy mamy pewność, że uczestniczymy w czymś wyjątkowym, ważnym i potrzebnym.

Akademicki Chór Uniwersytecki oraz Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, prof. Andrzej Tatarski, Kasia Wilk, Ewa Jach, Kasia Rościńska, Mezo, Daniel Moszczyński, zespół Wolny Band oraz Boogie Boys i Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa dali z siebie wszystko, choć realizatorzy musieli niestety ograniczać ich czas na scenie. Wielka szkoda, że nie mieli szansy na dłuższe popisy, cóż koncert musiałby trwać wtedy do rana.

Gala miała oczywiście, zgodnie z kanonami gal, swojego GOŚCIA SPECJALNEGO. Była nim Agatka Sikora, której marzenie „zostać piosenkarką” tutaj miało się spełnić. Zaśpiewała piosenkę ” Konik na biegunach”, wywołując aplauz publiczności i owacje na stojąco. Huraganowe brawa przypadły też Gimnazjum nr 12 – zdobywcy „Marzenki 2007” – nagrody poznańskiego oddziału FMM za spełnienie 7 marzeń w minionym roku. Kto nie był na Gali może żałować, bo ominęły go rzeczywiście piękne chwile, ale na pocieszenie możemy polecić wszystkim nieobecnym relację telewizyjną przygotowaną przez TVP3.

Gala charytatywna była WIELKĄ GALĄ nie tylko z nazwy. Była WIELKA, bo zdarzyły się na niej WIELKIE rzeczy. Wszyscy wykonawcy koncertu i współorganizatorzy ofiarowali swój czas i talent całkowicie charytatywnie, dzięki czemu, nasi Fundatorzy : Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatu Poznańskiego, WBK Bank Zachodni, Enea, Welmax, ING Bank Śląski, Raben Group, Aquanet, adoptowali 8 marzeń.

Atmosfera była tak podniosła, że po Gali dołączyli do nas i naszych marzycieli kolejni fundatorzy: Mariusz Brzostowicz, Glaxo i Bank Pocztowy, wpłacając pieniądze na spełnienie kolejnych marzeń.

Łącznie zebraliśmy 78 415.00 PLN !!!!!! Ta imponująca kwota to wyraz wrażliwości i zrozumienia naszej misji, to dar gorących serc Wielkopolan. Wszystkim wykonawcom oraz uczestnikom Gali SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!