10 grudnia w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się niezwykła uroczystość – XVIII Wielka Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie. Poprowadzili ją Ambasadorka Fundacji – Małgorzata Kożuchowska oraz Rafał Zawierucha. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o tym, że Gala po raz kolejny była dostępna dla osób niesłyszących. Tłumaczenie na język migowy zapewniły pełne pasji i energii tłumaczki z Fundacji Kultury Bez Barier. 

Doroczne już święto wolontariuszy, marzycieli, sponsorów i przyjaciół Fundacji odbyło się pod hasłem: „Razem na straży marzeń”. Służby mundurowe – policja, wojsko, straż pożarna od lat wspierają wolontariuszy w realizacji dziecięcych marzeń. Dzięki nim wiele podopiecznych FMM mogło z bliska przyjrzeć się ich pracy, zadać wiele pytań, a co najważniejsze – poczuć się niezwykle ważnie i wyjątkowo w dniu spełnienia swojego marzenia. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za ich wsparcie.

W trakcie Gali wszyscy uczestnicy mogli poczuć namiastkę magii spełniania marzeń – marzycielka Sandra odebrała z rąk sponsora swój wymarzony laptop graficzny, Franek – bon na upragniony wyjazd nad polskie morze, Zuzia – bon na wyjazd na Maderę, a Kamil – wielki fan kolei – bon na przejazd TGV. Ponadto, zgromadzeni mogli poznać marzycieli Mikołaja i Oliwiera, których mundurowe marzenia już się spełniły. 

Gala jest miejscem zdarzeń niezwykłych i spotkań ludzi o wielkich sercach. To co zadziało się podczas licytacji, najpierw lotu szybowcem, a później nietypowego pudełka z zapałkami i autografami, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów i wszystkich uczestników uroczystości. Udało się zebrać ogromną kwotę na spełnianie kolejnych dziecięcych marzeń.

Jedną wielu akcji organizowanych przez Fundację jest Kolacja Marzeń – do udziału w tej inicjatywnie zapraszał nas jej pomysłodawca i organizator – Marcin Czerwiński. Każdy z nas może wylicytować kolację ze swoją ulubioną gwiazdą i wspomóc w ten sposób spełnienia marzeń chorych dzieci. Akcja trwa do 22 grudnia 2022 roku. 

Sobotni wieczór okazał się również być zaskakującym dla jednej z wolontariuszek, która odebrała z rąk prezesa Fundacji Mam Marzenie publiczne podziękowanie za 15 lat działania w Fundacji. Nikt z nas nie jest wolontariuszem dla nagród, czy wyróżnień – niemniej jednak takie chwile są niezwykle ważne i motywują do dalszego działania i dzielenia się dobrem. 

Wydarzenie było pełne cudownej muzyki. Uczestnicy Gali mogli wysłuchać utworów Bovskiej, zespołu Three Of Us, Eweliny Flinty, a także Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. 

Gala nie mogłaby się odbyć gdyby nie nasi partnerzy i sponsorzy: Lidl Polska, Fundacja DKMS, Itaka, Siepomaga.pl, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, GPD Agency & Film Studio. Dziękujemy, że jesteście z nami!!!

A o piękne zdjęcia i fotograficzną oprawę wydarzenia zadbali Marek Kępiński i Mya Kulbacki.