20 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Szczęścia, który był doskonałą okazją do zrobienia czegoś dobrego oraz sprawienia radości sobie i innym. Z tej okazji zaprosiliśmy szkoły i przedszkola do udziału w I edycji naszej akcji o nazwie „Przez marzenia po szczęście”.

Ten niezwykły projekt miał na celu zebranie środków do fundacyjnej puszki, z której dochód pozwoli spełnić marzenia chorych dzieci. Takie akcje i zbiórki są niepowtarzalną okazją do integracji uczniów, poznania ich talentów, krzewienia przedsiębiorczości i zaradności, a także rozwijania empatii i wrażliwości. Budowanie szlachetności i otwartości na potrzeby drugiego człowieka to najpiękniejsze lekcje, jakie uczniowie mogą wynieść ze szkolnych ławek. A dzięki temu w dorosłym życiu zostaną wartościowymi ludźmi, którzy prezentują prospołeczne postawy.

Nasza akcja, mimo że organizowana po raz pierwszy, spotkała się z miłym przyjęciem wśród szkolnych lokalnych społeczności. Mamy nadzieję, że idea spełniania marzeń ciężko chorych dzieci będzie rosnąć w siłę i w przyszłości angażować kolejne szkoły i przedszkola.

W tegorocznej akcji „Przez marzenia po szczęście” wzięły udział następujące placówki:

  • Przedszkole Samorządowe w Lubyczy Królewskiej
  • Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej
  • Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
  • Przedszkole Niepubliczne Odkrywcy Talentów w Lublinie
  • Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży, a także rodziców i nauczycieli łącznie zebraliśmy 3 062 zł 14 gr.
Zostaną one przeznaczone na spełnienie marzenia Nikoli o wyjeździe do Disneylandu, które odbędzie się w październiku 2024 r.

https://www.mammarzenie.org/marzyciele/10947-Nikola

Gdy marzenia się spełniają wszyscy szczęśliwi się stają!
Pięknie dziękujemy!

Z pozdrowieniami
Wolontariusze Oddziału Lublin