Początek lipca, prażące słońce, letni wiatr, setki rowerów, dziesiątki balonów i wszechobecna zieleń. Klimat – czysto magiczny! To tylko parę z niezliczonych słów, którymi można określić V Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy z Centrum Handlowym Turawa Park – cykliczną imprezę organizowaną już po raz piąty, na której co roku Opolanie spełniają marzenia!

W sobotni poranek 1 lipca 2017 roku cykliści zaczynali się gromadzić całymi rodzinami, aby spełnić marzenia Mateusza i Ingi. Rajdowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji i dla najmłodszych, i dla ich rodziców czy dziadków! Miasteczko rowerowe, kolorowe „dmuchańce”, pokazy strażackie, bańki mydlane, a jakby tego było mało, całą imprezę zakończył koncert zespołu Leszcze!

Frekwencja przebiła najśmielsze oczekiwania organizatorów i wolontariuszy! Szacuje się, że w rajdzie uczestniczyło ponad 400 uczestników! To tylko pokazuje, że z roku na rok Opolanie coraz chętniej chcą pomagać! W czarującą atmosferę marzeń wprowadził nas wszechogarniający zielony kolor koszulek, który w tym roku zbiegł się z kolorem Fundacji! Moc marzeń sięgnęła zenitu, gdy zgromadzeni doświadczyli ich spełnienia. Tuż po 17:00 na scenie odbyła się realizacja marzenia Mateusza, który marzył o klockach Lego Klasyczna Policja. Moment, w którym nie tylko Marzycielowi i jego mamie, ale także nam – wolontariuszom, jak i wszystkim zgromadzonym rowerzystom, zeszkliły się oczy.

Jak co roku, trudno ubrać w słowa emocje, które towarzyszyły nam w trakcie rajdu. Wszechobecny uśmiech na twarzach, świetnie bawiące się dzieci spędzające czas ze swoimi rodzinami, setki rowerzystów, relaksujących się aktywnością na świeżym powietrzu, a to wszystko, pomagając.

Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy jest dniem, w którym setki ludzi są świadkami, że wszystko jest możliwe. Doświadczają, że na marzenia nigdy nie jest za późno, że marzenia się spełniają. Przekonują się, że WARTO MARZYĆ!

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Centrum Handlowego Turawa Park, za wieloletnią współpracę, oraz dla Was – wszystkich uczestników, bo to właśnie Wy co roku przyczyniacie się do spełniania marzeń!