25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku do akcji, której ideą jest obdarowywanie dzieci pluszowymi maskotkami przyłączył się również rzeszowski oddział Fundacji Mam Marzenie.Wolontariusze odwiedzili małych pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Widok tak wielu wolontariuszy przechadzających się szpitalnymi korytarzami z paczkami pełnymi pluszowych misiów wprawił w zdumienie zarówno dzieci, jak i ich rodziców. W końcu nie każdego dnia widuje się tak wiele pluszowych maskotek w towarzystwie całego zastępu bajkowych postaci.

Wolontariusze postanowili umilić pobyt podopiecznym placówek wręczając zebrane pluszaki, puzzle oraz przybory plastyczne. Reakcje maluchów były zróżnicowane, jednak dzięki pomysłowości bajkowych stworzeń na twarzach większości z nich miejsce zajmował szeroki uśmiech.  Bardzo dużą popularnością cieszył się kostium Batmana, z którym szczególnie chłopcy i chętnie się fotografowali.

Cała akcja jednak nie odbyłaby się, gdyby nie wkład sponsorów oraz zaangażowanie wolontariuszy. Przez cały listopad bardzo wiele szkół, przedszkoli i osób prywatnych włączyło się w zbiórkę pluszowych maskotek i artykułów plastycznych dla dzieci.

Dzięki inicjatywom takim jak ta na twarzach wielu dzieci, zarówno tych starszych, jak i całkiem małych, zagościł uśmiech. Takich dni powinno być w kalendarzu zdecydowanie więcej, bo chyba nie ma na świecie osoby, której widok pluszowego misia nie sprawiłby radości.

Fotografie: Barbara Szydełko