W ostatnią sobotę w oddziale Rzeszów przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną z okazji Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Udało nam się przebadać blisko 30 dzieci. Pomimo, że badania dla dzieci nie kojarzą się z czymś pozytywnym,  udało nam się stworzyć przyjemną atmosferę.

Panie z Diagnostyki,  przed każdym pobraniem, spokojnie tłumaczyły na czym to polega, że nie boli, nie ma się czego bać i delikatnie, bardzo indywidualnie podchodziły do każdego małego pacjenta. Otuchy dodawała Maskotka Dużego Żółtego Kotka. Na stołach dzięki sponsorowi sklepu Lidl było mnóstwo owoców, musów, wody i zdrowych batonów. Zaprzyjaźniony catering „Przystanek Rzeszów” zrobił przepyszne kanapki oraz truskawki w czekoladzie. Dzieciaki z wielką chęcią sięgały po jedzenie, bo przed badaniem trzeba było być na czczo! Po skonsumowaniu przecież trzeba dobrze umyć zęby! Tutaj pomogła nam Pani Sylwia Jaworska-Górniak, która pokazywała dzieciakom jak poprawnie szczotkować nie tylko same zęby, ale i całą jamę ustną. Największą atrakcją było szczotkowanie zębów przy użyciu zielonej pasty. Każdy uczestnik „szkolenia” dostał swoją szczoteczkę i mógł pod profesjonalnym okiem pani stomatolog umyć poprawnie zęby.

Do dyspozycji dzieci był także stół z kredkami i kolorowankami i mnóstwo balonów do zabawy. Zdrowy styl życia to również ruch! Po wszystkich atrakcjach odwiedził nas Pan Bartek z Fitnessu i zrobił z dziećmi profesjonalny trening. Były przysiady, pompki i ćwiczenia z ciężarkami.

 Na koniec całej imprezy każdy z naszych małych bohaterów dostał od nas mały upominek w nagrodę za dzielne przejście badania, ale i zapoznanie się ze zdrowym stylem życia. Akcja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, dzieci jak i rodzice byli zadowoleni, że mogli skorzystać z badań i przypomnieć dzieciom o zdrowym stylu życia. Takie przedsięwzięcia powinny edukować nie tylko dzieci ale i nas dorosłych, że na badania, nie tylko trzeba chodzić jak już coś źle się dzieje, ale robić je regularnie bez względu na nasze samopoczucie, żeby zapobiec w przyszłości ewentualnym chorobom.