Książki nie tylko kształtują dziecięcą wyobraźnię, ale przede wszystkim rozbudzając ciekawość i tworzą największe dziecięce marzenia. Wiedzą o tym dobrze wolontariusze Fundacji Mam Marzenie – spełniając marzenia chorych dzieci można zauważyć, że marzenie zrodziło się w wyobraźni dziecka pod wpływem przeczytanych książek lub obejrzanych bajek.

Rzeszowski oddział Fundacji Mam Marzenie przygotowuje się do obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia – w rocznicę urodzin wielkiego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

Tego dnia wolontariusze oddziału Rzeszów odwiedzą chore dzieci z Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie.

Chcemy przenieść dzieci do baśniowego świata najpiękniejszych dziecięcych książek i opowieści.

Dzieci będę mogły posłuchać, czytane im przez wolontariuszy książki, oraz specjalnie napisaną z myślą o Międzynarodowym Dniu Książki bajkę o marzeniach autorstwa Magdaleny Ciołek, wolontariuszki rzeszowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Na dzieci czekają również liczne quizy i konkursy z nagrodami. Zwieńczeniem akcji będzie sesja fotograficzna dla dzieci z ulubionymi postaciami literatury dziecięcej.

Współpracują z nami:

Wydawnictwo Dreams, które ufundowało pakiet książek dla dzieci,

http://dreamswydawnictwo.pl/

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie (Punkt Biblioteczny Filii Nr 9), w której do 30.04. można zwiedzać wystawę fotografii prezentującą najbardziej baśniowe marzenia podopiecznych Fundacji Mam Marzenie

http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,2231,zobacz-jak-spelniaja-sie-marzenia-wystawa-fundacji-mam-marzenie-w-punkcie-bibliotecznym-filii-nr-9-zaproszenie.html

PlakatM