20 listopada odbył się drugi już koncert Magii Marzeń we Wrocławiu, tym razem w klubie Bezsenność. To wydarzenie na zawsze pozostanie w pamięci wielu osób!

Po krótkim przywitaniu przez prof. Alicję Chybicką nastąpiła pora na oficjalne rozpoczęcie zabawy. Na początku, podobnie jak w ubiegłym roku, wystąpił nasz były marzyciel, Beniamin, który w 2014 roku, podczas bicia gitarowego rekordu Guinnessa, otrzymał od naszej Fundacji gitarę elektryczną. Rok później zagrał razem ze swoim kolegą Radkiem na pierwszym wrocławskim koncercie Magia Marzeń. W tym roku również zaszczycił nas swoją obecnością, jednak odnieśliśmy wrażenie, że był to zupełnie inny występ, inny wykonawca. Beniamin dorósł, nabrał niezwykłej pewności siebie, a swoją ekspresją zarażał wszystkich na sali! To była dla nas niesamowita przyjemność słuchać prawdziwego artysty na scenie.

Tuż po występie Beniamina miał miejsce najbardziej wzruszający moment całego wieczoru. Krysia, wolontariuszka wrocławskiego oddziału FMM, opowiedziała, jak spełniliśmy marzenie Beniamina, a następnie przedstawiła gościa specjalnego koncertu – Marcina. To Podopieczny, również marzący o gitarze elektrycznej. I wtedy głos zabrał właśnie Marcin. Zaczął opowiadać o swoim marzeniu i w sposób naturalny nawiązała się rozmowa pomiędzy nim a Beniaminem. Rozmowa o muzyce i gitarach tak połączyła chłopaków, że nie przeszkadzało im to, iż widzą się pierwszy raz w życiu. Po chwili rozmowy wolontariuszka życzyła Marcinowi szybkiego spełnienia marzenia i wówczas Ben, jak nazwał Beniamina Marcin, powiedział, że ma dla niego niespodziankę. Zza perkusji przyniósł wielkie opakowanie, które skrywało GITARĘ ELEKTRYCZNĄ. Tak – to był właśnie TEN dzień – dzień spełnienia marzenia Marcina! To była MAGIA przez duże M!

Radość i wzruszenie – to dwa słowa najpełniej opisujące spełnienie marzenia. Praktycznie każdy obecny na sali miał łzy w oczach. A chłopcy wymienili się opiniami o swoich gitarach. Padła również propozycja wspólnego występu na kolejnym koncercie! My już nie możemy się doczekać Magii Marzeń 2017!

Po tych niezwykłych emocjach przyszedł czas na kolejny występ. Zespół Wszem Wobec w ekspresowym tempie przygotował się do gry i już kilka minut później zaczął się niesamowity występ: czterech mężczyzn, gitary, świetny głos i głośna muzyka!

Po tym energetycznym występie na scenie pojawił się koordynator wrocławskiego oddziału, Maciej Kolesiński, oraz rzecznik prasowy, Kornelia Szytel. Tym razem niespodzianka czekała na kilku wolontariuszy. Maciek z Kornelią wręczyli nagrody wolontariuszom z najdłuższym stażem. Tak oto podczas koncertu wręczono 3 statuetki za 5-letni staż oraz jedną za 10-letni!
Bez wolontariuszy oddział nie byłby w stanie funkcjonować, dlatego też dziękujemy wszystkim jeszcze raz!

Następna część koncertu należała do przedstawicieli firmy Credit Suisse. Najpierw wystąpił zespół taneczny, który umilił nam czas pięknym pokazem. Po nich na scenie pojawił się zespół. Mimo choroby i problemów z gardłem wokalistka dała z siebie wszystko!

Kolejnym specjalnym gościem na koncercie był dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Pan Piotr Oszczanowski. Jego pojawienie się na scenie związane było z oficjalnym rozpoczęciem współpracy Muzeum z Fundacją.

SeeYah – to rytmy reggae, które wszystkich poderwały z siedzeń. Ich występ najlepiej określają słowa nieocenionego konferansjera: „No to Seeyah za rok!” Zapraszamy serdecznie!

Wszyscy, którzy regularnie odwiedzają wrocławskie lokale, z pewnością znają zespół Soulmate. Natalia i jej niesamowity głos to występ, który zapamiętamy na bardzo, bardzo długo!

Ostatnim zespołem występującym podczas Magii był zespół Hello My Sunshine. Niestety, wokalistka zespołu nie mogła być obecna, ale zastępstwo było godne! Adam z Three Acoustic Band to, jak określił jeden z gości koncertu, połączenie Ryszarda Riedla i Marka Piekarczyka!

Grzechem byłoby nie wspomnieć, że koncert nie odbyłby się, gdyby nie Michał Waszkiewicz! To zdecydowanie nasz ulubiony konferansjer, mistrz spontanu i licytacji. Podczas koncertu odbyły się bowiem liczne licytacje. Dochód z nich wyniósł aż 4000 zł – dzięki temu spełnią się kolejne dziecięce marzenia. W imieniu Marzycieli po stokroć dziękujemy!

Serdeczne podziękowania składamy również właścicielce oraz pracownikom klubu Bezsenność we Wrocławiu, w którym odbył się koncert. Jesteście niesamowici! Wspaniałe zdjęcia z koncertu wykonała Pani Justyna Wojczyńska. Raz jeszcze dziękujemy za pomoc!

Składamy ogromne podziękowania zespołom, gościom oraz wszystkim, którzy podarowali nam przedmioty na licytację:
💚Muzeum Narodowemu we Wrocławiu oraz Dyrektorowi Piotrowi Oszczanowskiemu
💚Panu Marcinowi Gortatowi
💚Wrocław Squash Club
💚Hydropolis
💚Pani Martynie Walczak
💚Panu Arturowi Aleksiewiczowi
💚Kuźnii MODY&URODY
💚SkyBowling w Sky Tower
💚Panu Pawłowi Pawlakowi
💚Pani Ewie Kozyrze-Pawlak
💚Panu Robertowi Baranowi
💚Szkole Tańca Flashdance
💚Fabryce Pomysłów I Zabawy
💚Pani Joannie Kij
💚ZOO Wrocław
💚Siłowni Rimini
💚Atelier Fryzur