Moim marzeniem jest:

gitara elektryczna ESP LTD JH-600

Marcin, 18 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2016-05-26

Naszego nowego Marzyciela spotkaliśmy w scenerii niemal bajkowej. 17-letni Marcin mieszka na wzgórzu skąd roztacza się przepiękny widok na pobliskie okolice. Jeszcze kilka miesięcy temu wszystko w jego życiu toczyło się bez zakłóceń. Ciepły dom, szkoła, grono przyjaciół, wielorakie zainteresowania i długie wędrówki szlakami górskimi z ukochanym tatą.

Wróg zaatakował zupełnie niespodziewanie i z całą mocą, a diagnoza poraziła. Miesiące leczenia, ból, walka o każdy centymetr sprawności ciała. Walki, która trwa nadal. Dotychczas wysportowany, młody człowiek nagle musi ulec  niepełnosprawności i być zdanym na pomoc innych .
Można się załamać, ale można także przekuć przymusową sytuację w nowe wyzwania. To tylko przerwa na oddech w zabieganym dotychczasowym życiu i odkrywanie nowych ścieżek i potęgi własnych możliwości.
Marcin namiętnie słucha muzyki, szczególnie heavy metal i jej prekursorów "Black Sabbath". Jeden z założycieli grupy, gitarzysta Tony lommi, po wypadku, nie miał wystarczająco sprawnych palców więc obniżył napięcie strun i w ten sposób powstało oryginalne brzmienie zespołu. Marcin także pragnie tworzyć muzykę wyjatkową. Potrzebny jest mu do tego wysokiej klasy sprzęt elektroniczny i przede wszystkim, dobra gitara elektryczna.
Jeżeli chcieliby Państwo nam pomóc uszczęśliwić chłopca i przenieść jego myśli w zaczarowany świat tworzenia to bardzo prosimy o wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem: MARCIN WROCLAW.

Wolontariusz do kontaktu: krystyna.skowera@mammarzenie.org

spełnienie marzenia

2016-11-20

To był wyjątkowy wieczór dla wolontariuszy wrocławskiego oddziału FMM. Podczas koncertu charytatywnego, w klubie "Bezsenność", spełniliśmy po raz 600-tny marzenie chorego dziecka. Radość i duma przepełniała nasze serca. Jednak to nie my byliśmy w tym dniu najważniejsi. Bohaterem wydarzenia stal się 18-letni Marcin, którego marzeniem było stać się posiadaczem wyjątkowej gitary elektrycznej. Pomimo nękających go dolegliwości, przyjął nasze zaproszenie na koncert. Wraz z nim pojawili się także jego najbliżsi. Chłopiec nieświadom prawdziwego sensu jego bytności z przyjemnością przyglądał się poczynaniom scenicznym pierwszego wykonawcy. Na gitarze, którą mu kiedyś podarowaliśmy grał nasz Marzyciel sprzed kilku lat, Beniamin. Pod koniec występu ostatnie dwa utwory z repertuaru ukochanej grupy Marcina "Black Sabbath" zadedykował właśnie jemu. To był dopiero początek niespodzianek. Za chwile oznajmiliśmy, że Beniamin ma jeszcze drobny upominek do przekazania. Jakież było zdziwienie i radość Marcina kiedy ujrzał obiekt swoich westchnień, czyli czarną amerykańską gitarę. Nastąpił magiczny zupełnie moment. Chłopak, który pokonał chorobę, spełniał marzenie i przekazywał dobrą energię koledze, będącemu w trakcie drogi do zwycięstwa. Wzruszyliśmy się wszyscy ogromnie. Taka sytuacja zdarzyła się nam pierwszy raz. Wierzymy, że w przyszłym roku, na podobnym koncercie, chłopcy wystąpią w duecie. Łączy ich bardzo wiele, ale przede wszystkim miłość do muzyki heavy metal. Ulubiony utwór Marcina "Iron man" to symbol jego niezłomnego charakteru więc nie mamy wątpliwości, że pokona wszystkie przeszkody i zaprezentuje swoje umiejętności muzyczne na naszej scenie. Jesteśmy ogromnie ciekawi jego talentu!

 
Nie byłoby wzruszeń i radości Marcina bez wsparcia wspaniałych ludzi. Z całego serca dziękujemy Paniom: Iwonie Burskiej, Ewie Hys, Justynie Skowera, Renacie Panasewicz, Magdalenie Konopka, Wandzie Bis-Damasiewicz , nowożeńcom P.Kurdyś oraz Panom: Adamowi Koszela, Tadeuszowi Królowi, Tytusowi Grodzińskiemu, Grzegorzowi Łamasz, Maciejowi Mętrakowi, Aleksandrowi Kaczorowskiemu i Przemysławowi Biały oraz firmom Textra, Balluf i niezawodnej restauracji "Tawerna Akropolis". Ponadto podziękowania składamy dla sklepu Guitar Center za udzielony rabat na wymarzoną gitarę, a także Panom: Konradowi i Maciejowi za pomoc przy realizacji zamówienia.