Moim marzeniem jest:

Kurs prawa jazdy

Jakub, 18 lat

Kategoria: inne

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2021-07-22

W czwartkowe popołudnie odbyło się wirtualne spotkanie z naszym nowym Marzycielem Jakubem. Gdy uruchomiły się kamerki naszym oczom ukazał się uśmiechnięty i bardzo radosny chłopak oraz jego mama.  Kuba to otwarty prawie osiemnastolatek, który bez żadnych problemów odpowiadał na nasze pytania.

Podczas spotkania poznałyśmy największą pasję Jakuba czyli rolnictwo. Bardzo chętnie dzielił się wiedzą na ten temat oraz przekazywał ją w bardzo łatwy i przystępny sposób dla laików z miasta. Dowiedziałyśmy się, że uczy się w technikum rolniczym, a pasją zaraził go dziadek, który kiedyś miał gospodarstwo. Obecnie Kuba zdobywa doświadczenie na praktykach zawodowych lub pomagając na gospodarstwie sąsiada. Oprócz tego nasz Marzyciel uwielbia rysować i wychodzi mu to wspaniale. Mogłyśmy się o tym przekonać w trakcie rysowania marzeń, jak również zobaczyć rysunki Jakuba, które brały udział w wystawach i licytacjach charytatywnych. Marzyciel również opowiedział nam o swojej 6-letniej siostrze, która uwielbia zwierzęta, a w szczególności koty.

Po poznaniu zainteresowań Marzyciela przeszłyśmy do najważniejszej części spotkania czyli prośby o narysowanie marzeń. Pomimo że Kuba jest prawie dorosły bardzo chętnie namalował swoje marzenia. Tak marzenia bo nie miał tylko jednego, a aż trzy! Dokładnie opowiedział nam co przedstawia każde marzenie oraz co się z nim łączy. Gdy Kuba miał wybrać to jedyne, najważniejsze marzenie powiedział, że jest nim kurs prawa jazdy. Cieszymy się, że nastolatek ma swoje pasje, które chce pogłębiać. Mamy również nadzieję, że uda nam się spełnić to nietypowe marzenie.

spełnienie marzenia

2021-12-12

W urokliwą i bardzo śnieżną niedzielę miałyśmy okazję spełnić marzenie Kuby. Około południa wyruszyłyśmy z bijącymi sercami do naszego Marzyciela, który nie spodziewał się naszej wizyty. Gdy dotarłyśmy do domu Marzyciela, na wstępie wszyscy się przywitaliśmy i po raz pierwszy zobaczyliśmy się na żywo. Poprzednie spotkania odbywaliśmy zdalnie, więc od samego początku było to dla wszystkich emocjonujące spotkanie.

Nie czekając długo przekazałyśmy Jakubowi symboliczny voucher na kurs prawa jazdy, o którym marzył chłopak. Kuba obiecał, że będzie nas informować, o swoich postępach, a swoją pierwszą jazdę ma już w czwartek, aby nie czekać zbyt długo. Również dowiedziałyśmy się, że część teoretyczną zdał prawie bezbłędnie. Spełnienie marzenia przyniosło wiele radości Kubie, ale nie tylko. Cała rodzina uczestniczyła w spełnieniu i każdy odczuwał taką samą radość. Niestety nasze spotkanie było bardzo krótkie ze względu na sytuację wirusową, ale liczymy, że gdy tylko sytuacja się uspokoi będziemy mogli spędzić więcej czasu z tą bardzo ciepłą i radosną rodziną.

Nie możemy się doczekać aby spotkać Jakuba na drodze i trzymamy mocno kciuki za pozytywny wynik egzaminu praktycznego!

Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 9 w Poznaniu za pomoc w realizacji tego cudownego i nietypowego marzenia!