Moim marzeniem jest:

Białe pianino Yamaha z trzema pedałami i pomocniczym podnóżkiem

Aniela, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2021-09-02

Dzięki życzliwości rodziców mieliśmy okazję poznać naszą nową Marzycielkę na żywo, a spotkanie odbyło się w ich mieszkaniu na obrzeżach Wrocławia. W ramach przełamania pierwszych lodów przynieśliśmy dla dziewczynki misia i koszulkę fundacyjną - były to zdecydowanie trafione prezenty.

Aniela od razu oczarowała nas swoją pozytywną energią, tak samo jak jej dwóch braci - Tomek i Filip, którzy towarzyszyli nam w spotkaniu. Marzycielka wyczekując pierwszego spotkania, wraz z mamą, napisała dla nas piękny list, w którym opowiedziała nam trochę o swoim marzeniu, a mianowicie Aniela chciałaby dostać Pianino Yamaha z trzema pedałami i pomocniczym podnóżkiem. Aktualnie nasza Marzycielka chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej i jej ulubionym przedmiotem jest matematyka, jak sama powiedziała cieszy się ze zniesienia lekcji zdalnych i możliwości chodzenia na zajęcia stacjonarne.

Główną pasją Anieli jest gra na pianinie, naukę gry na tym instrumencie rozpoczęła już trzy lata temu. Do tej pory nasza Marzycielka uczyła się gry na lekcjach prywatnych, ale już na dniach będzie miała okazję pojechać na pierwsze zajęcia do szkoły muzycznej. To właśnie pierwsza nauczycielka zasugerowała, że na tym etapie warto by było pomyśleć o pełnowymiarowym pianinie, ponieważ do tej pory dziewczynka posiada tylko keyboard. Po krótkiej namowie Anielka zgodziła się na mały pokaz swoich umiejętności i zagrała dla nas kilka piosenek – pokaz był wspaniały i obiektywnie możemy powiedzieć, że dziewczynka jest bardzo utalentowana.

Jednak gra na pianinie nie jest jedyną pasją Anieli. Dziewczynka wraz z rodziną jeździ na wycieczki do stadniny koni pod Wrocławiem, gdzie poza sama jazdą konną może spędzić trochę czasu ze swoimi ulubionymi zwierzętami.

Jeśli chcesz wesprzeć marzenie Anielki, zajrzyj na naszą zbiórkę:

 

spełnienie marzenia

2021-12-11

Planowanie realizacji marzenia Anielki o białym pianinie Yamaha rozpoczęliśmy z dużym wyprzedzeniem, ponieważ początkowo spełnienie marzenia Anielki miało odbyć się na żywo w trakcie XVII Gali Charytatywnej Fundacji Mam Marzenie w Poznaniu. Niestety Anielka nie mogła z nami być ze względu na sytuację pandemiczną. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, aby spełnienie jej marzenia nie straciło swojej magii.

Przed rozpoczęciem Gali połączyliśmy się z naszą Marzycielką na wideokonferencji w trakcie której zdradziliśmy, że jej marzenie o białym pianinie Yamaha niedługo stanie się rzeczywistością. Reakcja Anielki została nagrana przez jej mamę i puszczona w trakcie Gali, aby dać widzom chociaż namiastkę emocji towarzyszących spełnieniu na żywo. Nagranie Anielki cieszącej się na wieść o spełnieniu jak sama powiedziała „największego marzenia” było jednym z bardziej wzruszających momentów całego wieczoru. Zaraz po zakończeniu Gali, pianino zostało staranie zabezpieczone oraz zapakowane do transportu. Jeszcze tego samego dnia pianino trafiło do mieszkania Anielki, ale ze względu na późną porę dostawy nie mogliśmy zobaczyć jej reakcji na żywo. Po tym, jak pianino zostało już rozpakowane i ustawione, Anielka nagrała dla nas dwa utwory w celu zaprezentowania różnicy brzmienia granych utworów w porównaniu z jej starym keyboardem.

Całe spełnienie marzenia Anielki było możliwe dzięki firmie Lidl będącej głównym sponsorem, ale także dzięki wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą zbiórkę, w tym Parze Młodej zbierającej pieniążki w akcji Zamień Kwiaty na Marzenia :) Dziękujemy też firmie transportowej Całodobowa Pomoc Drogowa - Piotr Łata, która zgodziła się przewieźć nieodpłatnie pianino do Wrocławia. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc!