Moim marzeniem jest:

Komputer stacjonarny gamingowy z monitorem

Sebastian, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2021-12-14

Na spotkanie z Sebastianem umówiliśmy się korzystając z pomocy jego Mamy. Mogło do niego dojść, z powodu trwających ograniczeń pandemicznych, wyłącznie w drodze połączenia zdalnego. 

Sebastian od pierwszych chwil naszego spotkania ujął nas niezwykłą serdecznością, otwartością, z miejsca wzbudził sympatię. Nie mówił zbyt wiele o sobie, ale mówił z rozmysłem, po zastanowieniu się, w jego wypowiedziach wyczuwało się szczerość. Otwarcie opowiedział o swojej rodzinie i o miejscu zamieszkania. A mieszka w małej miejscowości niedaleko jednego z najpiękniejszych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. 

Ma bardzo sprecyzowane zainteresowania, a dotyczą one sfery motoryzacyjnej, szczególnie pasjonują go motocykle. W rozwijaniu jego zainteresowań ma mu pomóc nauka w szkole na kierunku mechanicznym. Z powodu choroby chłopiec nie może uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, od pewnego czasu uczestniczy w lekcjach dzięki nauczaniu indywidualnemu.  

Gdy zapytaliśmy Sebastiana o jego marzenie okazało się, że jest ono bardzo precyzyjnie określone. Widoczne było, że jest to marzenie przemyślane. Sebastian chciałby otrzymać od Fundacji stacjonarny komputer gamingowy, który zamierza wykorzystywać zarówno do nauki jak i do relaksu. 

 

Relacja:

Andrzej Sz.

spełnienie marzenia

2022-07-23

Na spotkanie z Sebastianem umówiliśmy się w sobotnie bardzo ciepłe popołudnie. Rodzina naszego Marzyciela zamieszkuje w domu w ładnej okolicy tuż nad jednym z bardziej znanych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Zostaliśmy powitani przez Sebastiana i Jego Mamę i zaproszeni do mieszkania. Ale zanim tam weszliśmy pokazaliśmy z czym przyjechaliśmy. Wielkość paczek zrobiła chyba duże wrażenie, wszyscy pomagali w ich przeniesieniu do pokoju. 

Nasz Marzyciel był mocno podekscytowany i prawie natychmiast przystąpił do rozpakowywania paczek a nie było to zadanie łatwe. Powoli ukazywała się ich zawartość: jednostka centralna, monitor, klawiatura i myszka. W pokoju było bardzo gorąco a dodatkowo emocje zwiększyły temperaturę pomieszczenia. Bardzo pomógł wiatrak przyniesiony przez Mamę, Panią Bożenę. Uczestnikiem wydarzenia była również bardzo sympatyczna dziewczyna Sebastiana oraz niezwykle żywiołowa suczka imieniem Tosia, wielka Jego „obrończyni”.

Chociaż Sebastian jest chłopcem spokojnym, opanowanym było widoczne, że przeglądanie zawartości kartonów, ustawianie sprzętu, kompletowanie okablowania wreszcie łączenie wszystkiego w całość pochłonęło go całkowicie. Zdawkowo reagował na uwagi Mamy, tylko, gdy nie radził sobie z jakimś problemem technicznym „wracał do rzeczywistości”. Był wyraźnie szczęśliwy i usatysfakcjonowany, gdy udało mu się uruchomić system operacyjny i zaobserwować funkcjonowanie komputera. I na nim i na Jego Mamie wielkie wrażenie zrobiły efekty wizualne typowe dla komputerów gamingowych. 

Dopiero po udanym zakończeniu pierwszego uruchomienia komputera Sebastian ochłonął i dopiero wtedy mogliśmy wręczyć mu Dyplom dla Super Marzyciela i mogliśmy porozmawiać o Jego najbliższych planach edukacyjnych. Ma je bardzo sprecyzowane, a komputer z całą pewnością pomoże w ich realizacji.   

Wizytę u naszego Marzyciela zapamiętamy jako spotkanie wyjątkowo sympatyczne. Nie da się przecenić roli Mamy Sebastiana, Pani Bożeny. Jej życzliwość, cierpliwość, ciepło z niej emanujące, ale również pyszne ciasto, którym nas poczęstowała spowodowały, że wizyta ta na długo zapadnie nam w pamięci. 

Sebastianie, bardzo Ci dziękujemy za piękne marzenie i ten wspólnie spędzony, krótki czas. Mamy nadzieję, że komputer będzie dla Ciebie bardzo pomocny i będzie Ci służył długo i bezawaryjnie. Myślimy również, że przekonałeś się, że nigdy nie wolno przestawać marzyć!

Z całego serca dziękujemy Sponsorom, którzy poprzez akcję Zamień Kwiaty na Marzenia umożliwili zakup komputera dla Sebastiana, w szczególności Zespołowi Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, Młodej Parze Państwu Martynie i Bartoszowi oraz IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. 

Serdeczne podziękowania należą się również Spółdzielni Socjalnej "Inicjatywa" w Puławach, która kolejny rok z okazji Dnia Rodziny organizuje zbiórkę pieniędzy na spełnienia marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie :) . 

W marzeniach tkwi wielka siła!

Relacja:

Andrzej Sz.