Moim marzeniem jest:

Wyjazd do Disneylandu

Magdalena, 11 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Poznań

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2021-12-12

W jedno z grudniowych popołudni odbyło się bardzo interesujące spotkanie z naszą jedenastoletnią marzycielką  Magdą. W tym przypadku, jak i w kilku poprzednich spotkaniach, bardzo pomocna okazała się technologia, która umożliwiła nam spotkać w jednym czasie lecz z różnych miejsc. W spotkaniu uczestniczyła sama bohaterka Madzia wraz z mamą i młodszym bratem, który od czasu do czasu spozierał na nas z ekranu. W momencie uzyskania połączenia, naszym oczom ukazała się niezwykle uśmiechnięta i pogodna  twarz głównej bohaterki tego spotkania. Entuzjazm i radość Madzi udzieliła się i nam, wolontariuszom.W trakcie swodnej rozmowy dowiedziałyśmy się, że jest uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej i dzielnie stawia czoła nowym wyzwaniom. Jest to pierwszy rok z tak dużą ilością całkiem nowych dla niej przedmiotów. Jednak dla naszej Marzycielki nie jest to żaden problem. Madzia bardzo lubi się uczyć. Jest ambitna i chętnie podejmuje nowe wyzwania. Dziewczynka ma nawet swój ulubiony przedmiot - najbardziej interesuje ją matematyka. Słyszałyśmy, że świetnie radzi sobie z rozwiązywaniem nawet najtrudniejszych zadań. Ale to nie koniec jej zainteresowań. Z równą pasją, co rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek, oddaje się pasji recytatorskiej. Przed przejściem na indywidualny tok nauczania Madzia chętnie uczestniczyła w konkursach recytatorskich. Dziewczynka uwielbia czytać co pomaga jej w zapamiętywaniu teksów. Oprócz nauki Marzycielka ma wiele innych zainteresowań. Ponieważ jest dzieckiem żywiołowym, w wolnym czasie Madzia preferuje zajęcia związane z ruchem i aktywnością fizyczną. Latem i wiosną jeździ na rolkach, a kiedy pogoda się zmienia i warunki za oknem nie sprzyjają długim spacerom i przejażdżkom, 11-latka zamienia rolki na łyżwy i doskonali swoje umiejętności na lodowisku.Oczywiście wszystkie te aktywności wykonuje wtedy gdy pozwala jej na to zdrowie i kondycja. W wachlarzu jej bogatego portfolio ulubionych form spędzania wolnego czasu pojawiła się ostatnio jazda konna, której nasza jedenastolatka miała okazje spróbować.

Madzia jest żywym przykładem na to, że pomimo przeszkód jakie rzuca nam życie i los pod nogi, warto walczyć o swoje pasje i marzenia i nie poddawać się łatwo.Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia, szkoły, rówieśników oraz do lekcji stacjonarnych, które na chwilę obecną wstrzymała choroba. Jak już wcześniej  wspomniałyśmy, Madzia to pełna pasji dziewczynka, która w zanadrzu trzymała jeszcze jedno hobby: okazało się bowiem, że oprócz zainteresowań związanych ze sportem, Madzia jest fanką malowania i wszystkich czynności związanych z pracami manualnymi. Grudzień to miesiąc , który kojarzy nam się ze świętami , choinką i ozdobami świątecznymi, dlatego cały dom udekorowany był zdobniczymi wykonanymi przez naszą „dziewczynkę orkiestrę”. Naszą uwagę najbardziej przykuł bucik, który był zrobiony z cekinów. Wykonanie go na pewno wymagało od dziewczynki dużych zdolności manualnych oraz cierpliwości. Wspomniałyśmy, że w spotkaniu brali udział członkowie rodziny Madzi, ale nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednym równie ważnym uczestniku, a mianowicie o  Myszce Minnie. Maskotka  towarzyszy dziewczynce już 10 lat i żadna zabawka nie jest w stanie jej zastąpić. Minnie jest świadkiem wielu ważnych wydarzeń w życiu dziewczynki i pomaga jej przetrwać nawet najcięższe chwile. Nic więc dziwnego, że marzeniem Madzi jest  spotkanie z jej ulubioną bohaterką Disneyowskich kreskówek. A gdzie można spotkać Myszkę Minnie i jej przyjaciół jak nie w DISNAYLANDZIE?  No właśnie takie jest największe marzenie jedenastoletniej Magdy: wyjazd do DISNAYLAND-u i spotkanie na żywo jej ulubionej Myszki.. Po przerwie od chodzenia do szkoły i ciągłego przebywania w domu taki wyjazd na pewno uszczęśliwiłby naszą Marzycielkę. Jesteśmy pewne, że wyprawa byłaby dla Madzi niezapomnianą przygodą i niepowtarzalną możliwością przeniesienia się do magicznego świata bajek.

Niestety , wszystko co dobre musi się skończyć. Nadszedł czas naszego pożegnania z Madzią i jej cudowną rodzinką. Z uśmiechami na twarzy , życzeniami zdrowia i pomyślności na Święta i Nowy Rok zakończyłyśmy nasze spotkanie. Cel - poznać największe marzenie nastolatki –osiągnięty! Więc do dzieła…mamy marzenie do spełnienia.

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Mateusz Mostowski

email: mateusz.mostowski@mammarzenie.org

tel: +48 515 199 631

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Magdalena - o. Poznań - Wyjazd do Disneylandu

Magdalena wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.