Moim marzeniem jest:

Wyjazd do Londynu

Kinga, 16 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Warszawa

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-01-24

W poniedziałek po pracy spotkaliśmy się online z naszą nową Marzycielką - Kingą.
Kinga jest 15 letnią nastolatką o wielu ciekawych zainteresowaniach. Z przedmiotów szkolnych Marzycielka najbardziej lubi biologię. Obecnie jest na etapie poszukiwań odpowiedniego profilu w liceum do którego pójdzie w przyszłym roku. Bardzo by chciała połączyć rozszerzoną biologię z matematyką.
Poza biologią Kinga fascynuje się literaturą, pochłaniając ogromne ilości książek. Jej ulubionym gatunkiem literackim są książki obyczajowe, a ulubioną książką jest : „Kamienie na szaniec”. Kinga ponadto uwielbia twórczość Lucy Montgomery. W wolnych chwilach lubi spędzać aktywnie czas grając w „Just Dance” oraz słuchać muzyki. Marzycielce  bardzo podobają się piosenki Sanah. W przyszłości nastolatka  chcę zwiedzić Rzym, ponieważ bardzo lubi podróżować i odkrywać nowe, ciekawe miejsca. Opisując naszą fundację i rodzaje marzeń które spełniamy, dowiedzieliśmy się, że Kinga najbardziej marzy o spotkaniu z pisarką. Z pośród żyjących oraz ulubionych autorów pragnie spotkać się z Małgorzatą Musierowicz. Marzycielka w twórczości Pani Małgorzaty uwielbia fabułę, poczucie humoru, fascynujące dialogi oraz stylistykę słowa jaką posługuję się pisarka. Dodatkowo Marzycielka chętnie czyta felietony, które Pani Małgorzata publikowała w latach 90. Kinga marzy o spotkaniu się w spokojnym miejscu, najlepiej w kawiarni wypełnionej po brzegi dobrą literaturą tak aby móc zadać jak najwięcej pytań. Po poznaniu Kingi jesteśmy przekonani że będzie miała wiele ciekawych, intrygujących oraz inteligentnych pytań.

spotkanie - zmiana marzenia

2022-09-12

Mieliśmy okazję po raz kolejny spotkać się z naszą podopieczną Kingą. Nasza Marzycielka w ostatnim czasie rozpoczęła przygodę w nowej szkole gdzie na poziomie licealnym bardzo dobrze sobie radzi. Ponieważ z powodu czynników niezależnych od nas poprzednie marzenie Kingi nie może zostać spełnione ,nasza Marzycielka postanowiła zmienić swoje  Marzenie, zanim jednak przeszliśmy do zapytania o nowe Marzenie, chwilkę porozmawialiśmy z Kiną. Podczas spotkania, panowała bardzo miła atmosfera- pomimo, że spotkanie odbyło się  online.. Kinga z uśmiechem  opowiadała nam o nowej szkole, zajęciach,  z dużym entuzjazmem opowiadała również nam o swoich zainteresowaniach. Naszą szczególną uwagę zwróciła pasja
Kingi do podróżowania.Marzycielka ma ogormne zamiłowanie do kultury oraz historii Włoch. Dla Kingii fascynująca jest możliwość odkrywania nowych miejsc i rzeczy. Wymarzonym miejscem do odkrycia dla naszej Marzycielki jest Neapol - zwiedzanie tego miasta jest jej jednym z życiowych
celów. Naszą szczególną uwagę przykuło duże zainteresowanie Kingi muzyką. Ponieważ Kinga w wolnych chwilach uwielbia aktywnie spędzać czas, łączy słuchanie muzyki z graniem w „Just Dance”, gdzie dodatkowo może śpiewać i wcielać się w rolę najbardziej znanych wokalistek na świecie. Kinga
z ogromną radością  poinformowała nas, że spełnieniem jej marzenia będzie spotkanie się z wokalistką Sanah. Nasza marzycielka jest zafascynowana twórczością artystki, znając bardzo dobrze teksty jej wszystkich piosenek i karierę artystki. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z Sanah będzie wielkim wydarzeniem dla Kingi ponieważ o swoich muzycznych zainteresowaniach wspominała nam już na poprzednim spotkaniu. Spotkanie te może być dla niej także ogromną inspiracją ponieważ znając jej zamiłowanie do muzyki możliwe, że doczekamy się wielu piosenek napisanych przez Kingę w przyszłości

spotkanie - zmiana marzenia

2023-10-20

Kinga postanowiła podzielić się z nami swoim największym marzeniem - wyjazdem do Londynu. Nastolatka interesuje się Anglią, jej historią, kulturą oraz przede wszystkim miastem, które jest symbolem tego kraju - Londynem.

Londyn fascynuje ją swoją różnorodnością. Jest to miasto, w którym można odnaleźć wszystko - od pięknych parków, przez zabytki, po nowoczesne centra handlowe. Ale to, co naprawdę ją przyciąga, to londyńskie muzea. Chciałaby zwiedzić British Museum, National Gallery, Victoria and Albert Museum i wiele, wiele innych. Miłość do sztuki oraz historia to coś, co ją naprawdę pasjonuje, dlatego te miejsca są dla niej bardzo ważne.

Najbardziej ciekawi ją British Museum, które posiada niezwykłe kolekcje dzieł sztuki i artefaktów historycznych. Chciałaby zobaczyć słynne Elginy Marbles oraz mumie z Egiptu. To miejsce jest prawdziwym skarbem wiedzy i historii.

Oprócz muzeów, marzy również o przejażdżce londyńskim metrem, spacerze po ulicach miasta, odwiedzeniu kultowych miejsc jak Tower Bridge czy Buckingham Palace. Po prostu chce poczuć tę niesamowitą atmosferę tego miejsca.

Wie, że wyjazd do Londynu to duże wyzwanie dlatego codziennie uczy się języka angielskiego i praktykuje go z wujkiem, który jest Szkotem, by móc porozumieć się i cieszyć się pobytem w Londynie.

Mamy nadzieję, że to marzenie wkrótce się spełni. Marzenia są po to, by je realizować, więc będziemy dążyć do jego szybkiego spełnienia i niebawem będziemy mogli podzielić się relacją z Londynu, opisując to niesamowite miasto, które tak bardzo naszą Marzycielkę fascynuje.

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Tomasz Rudnicki

email: tomek.rudnicki5@wp.pl

tel: +48 507 414 863

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Kinga - o. Warszawa - Wyjazd do Londynu

Kinga wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Wyjazd do Londynu marzyciela Kinga.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN