Moim marzeniem jest:

Akwarium z rybkami

Adam, 8 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Osoba prywatna

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-02-16

Ze względu na sytuację pandemiczną spotkanie odbyło się zdalnie, na Messengerze. W spotkaniu wzięło udział dwoje wolontariuszy, Adam i jego mama. Nasz nowy Marzyciel jest zdecydowanie pogodnym chłopcem. Chętnie z nami rozmawiał i opowiadał o swoich pasjach.

Adaś w wolnym czasie lubi grać na komputerze. W szczególności sprawia mu przyjemność budowanie konstrukcji w grze Minecraft, w którą gra wspólnie z tatą i wujkiem.

Chłopczyk uwielbia również składać zestawy Lego architektura, przeznaczone teoretycznie dla młodzieży dwa razy starszej od niego, jednak wiek go nie zniechęca i jego kolekcja architektonicznych cudów stale się rozrasta. Jego zamiłowanie do konstruowania wszelkiego rodzaju budowli, czy to w grach, czy też za pomocą klocków Lego nie jest przypadkowa, gdyż Adaś marzy o tym aby w przyszłości wykonywać zawód architekta. Jak sam mówi, fascynuje go rysowanie i projektowanie budynków, a jego szczególną uwagę przykuwają drapacze chmur – ostatnio miał nawet okazję podziwiać takie budynki na żywo podczas wycieczki do Warszawy.

Powierzone nam przez Adasia marzenie nie wiąże się jednak z architekturą. Chłopiec lubi też bowiem podglądać świat wodnych zwierząt, w związku z czym marzy mu się akwarium z kolorowymi rybkami. Nie znamy jeszcze ani dokładnego modelu akwarium, ani gatunku rybek, ale Marzyciel obiecał, że się nad tym zastanowi i opowie nam o swoim wyborze na kolejnym spotkaniu. Zapewnił mamę, że będzie dbał o swoje akwarium, a ponieważ sprawia wrażenie bardzo odpowiedzialnego młodzieńca, myślimy, że dotrzyma słowa.

Nasza rozmowa, choć trwała prawie godzinę, upłynęła szybko i w bardzo miłej atmosferze. Czekamy teraz na wybór Adasia i z niecierpliwością odliczamy dni do kolejnego spotkania! :)

spełnienie marzenia

2022-12-17

W weekend przed Bożym Narodzeniem mieliśmy okazję odwiedzić przykrytą śniegiem Oleśnicę. Fundacyjny Mikołaj odwiedził tym razem dom naszego Marzyciela Adasia. Marzeniem Adasia było otrzymanie podświetlanego akwarium wraz z kolorowymi rybkami i dokładnie z takimi prezentami ruszyliśmy z Wrocławia.
Z Wrocławia odebrał nas tata Marzyciela, Adaś nie mogąc się doczekać postanowił dołączyć do wycieczki dzięki czemu mieliśmy możliwość zamienić kilka zdań w trakcie drogi. W Oleśnicy zostaliśmy przywitani przez mamę chłopca i jego młodszego brata. Od razu po wejściu i wniesieniu pakunku z akwarium rozpoczęło się energiczne rozpakowywanie które pozostawiło nie mały bałagan. Zaraz po rozpakowaniu cała rodzina zabrała się za rozstawienie akwarium.

Jako oprawę do marzenia Adaś dostał cztery małe rybki, żeby akwarium nie stało puste pierwszego dnia, ale zanim rybki mogły zostać wpuszczone do wody musiała ona osiągnąć odpowiednią temperaturę. Czekając na ogrzanie się wody mieliśmy chwilę czasu żeby pograć w jedną z ulubionych gier Adasia jaką jest Roblox. Kiedy woda w końcu osiągnęła odpowiednią temperaturę zarówno w akwarium jak i w woreczkach z rybkami, mogliśmy w końcu wypuścić nowych lokatorów do ich wodnego królestwa.

W dniu dostarczenia akwarium było ono pozbawione wszelkiego rodzaju dodatków, jednak z relacji rodziców chłopca wiemy, że z dnia na dzień w akwarium Adasia przybywa nowych dekoracji oraz kolorowych rybek! Jako, że marzyciel obiecał zajmować się swoimi rybkami możemy być spokojni, że obowiązek ten nie spadnie na rodziców. Cieszymy się, że spełnienie Marzenia wprowadziło tyle szczęścia przed Bożym Narodzeniem!