Moim marzeniem jest:

czarny laptop wraz z pokrowcem w konie

Emilia, 13 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

  • Kroczek nails studio

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-03-05

W sobotnie popołudnie odwiedziłyśmy dom rodzinny naszej wspaniałej Marzycielki – 13-letniej Emilki. Po przyjeździe od progu zostałyśmy przywitane przez mamę i babcię Emilki, ale także przez 3 radośnie szczekające i chętne do zabawy pieski- jak się później okazało niejedynych zwierzęcych członków rodziny. Po pierwszym przywitaniu spotkałyśmy Emilkę, która nieśmiało do nas podeszła, chwilę później poznałyśmy również młodszą siostrę Marzycielki – Gabrysię. Przywiozłyśmy dziewczynkom upominki. Nasza Marzycielka kocha konie, więc i prezent musiał być z nimi związany, dlatego też postanowiłyśmy jej wręczyć tematyczny zestaw kreatywny i prześlicznego różowego jednorożca. Emilka jest niesłychanie twórczą i mądrą dziewczynką, więc pomyślałyśmy, że to będzie dobry wybór. Również troszkę nieśmiała Gabrysia otrzymała pluszowego przyjaciela do przytulania. Po chwili poznałyśmy również tatę dziewczynek a następnie zobaczyłyśmy kolejnego zwierzęcego członka rodziny - uroczego szczurka. Dało się odczuć bez cienia wątpliwości, że dom, w którym gościłyśmy jest wypełniony ogromem miłości.
Nasza Marzycielka uwielbia konie, może się pochylić, że nawet sama ma jednego. Emilka w wolnym czasie udziela się jako wolontariuszka w pobliskiej stadninie, gdzie pracując z końmi i niepełnosprawnymi dziećmi dzieli się swoją pasją. Przy tym wszystkim jest niesłychanie skromna, co jeszcze dodatkowo zachwyca w tej uroczej nastolatce.
Kiedy zapytałyśmy naszą Marzycielkę o to, jakie jest jej marzenie, powiedziała nam, że chciałaby otrzymać laptopa, żeby mogła oglądać filmy, ale także żeby mógł jej posłużyć do nauki. Dodatkowym chciałaby do niego otrzymać pokrowiec z motywem koni, dzięki któremu będzie mogła z łatwością go przenosić w różne miejsca.
Na sam koniec podziękowałyśmy Emilce i jej bliskim za wspólnie spędzony czas. Zdecydowanie to był dla nas bardzo wartościowy moment. Mamy nadzieję, że dla naszej Marzycielki również.

spełnienie marzenia

2022-05-14

W sobotni poranek odwiedziłyśmy naszą wspaniałą Marzycielkę - Emilkę, aby spełnić jej marzenie, którym był laptop i pokrowiec w konie. Dzień zapowiadał się wyjątkowo pięknie, więc tym bardziej czułyśmy podekscytowanie i wewnętrzną radość. Emilka nie wiedziała o naszym przybyciu, więc była to dla niej niespodzianka. Gdy dziewczynka nas zobaczyła była troszkę zaskoczona, jednak przywitała nas z uśmiechem na ustach. Po przywitaniu z Emilką i jej rodziną nadszedł czas wręczenia długo wyczekiwanego prezentu. Czarny laptop bardzo spodobał się dziewczynce, która włączyła go przepięknie się przy tym uśmiechając. Widać było, że laptop spełnił oczekiwania. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i otrzymaniu dyplomu, Emilka wpadła na pomysł, żeby pokazać nam swojego konia, a my ogromnie ucieszone z chęcią poszłyśmy go odwiedzić. Mama Emilki była tak miła, że wyprowadziła go ze stajni i naszym oczom ukazał się przepiękny zwierzęcy przyjaciel naszej wspaniałej podopiecznej. To jednak nie był koniec wrażeń, ponieważ jak się okazało wszyscy domownicy kochają wszystkie zwierzęta i posiadają m.in. całą zgraję kur, które chętnie z nami pozowały do zdjęć, dumnie strosząc piórka. Co ciekawe każda z nich posiada swoje wyjątkowe imię, wybrane i zaakceptowane wspólnie przez całą rodzinę. Niezwykle przyjemnie było oglądać ogromną pasję oraz miłość do zwierząt tej cudownej rodziny.   Po przemiłym poranku i mnóstwie pozytywnych emocji towarzyszącym spełnieniu marzenia, pożegnałyśmy się z tą wyjątkową rodziną, którą z pewnością zapamiętamy na bardzo długo.   Emilko, dziękujemy Ci za to, że mogłyśmy Cię poznać i spełnić Twoje marzenie. Pamiętaj, nigdy nie przestawaj marzyć, bo marzenia dają siłę! W imieniu Emilki i całej Fundacji serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnienia tego wyjątkowego marzenia.