Moim marzeniem jest:

Kino w domu

Maciek, 19 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-03-05

Ta sobota na długo pozostanie w naszej pamięci. A to dlatego, że właśnie tego dnia miałyśmy ogromny zaszczyt poznać Maćka – przesympatycznego i uśmiechniętego nastolatka, który zaraził nas swoją energią i radością. Chłopak ma 18 lat i nade wszystko uwielbia kino. Filmy, bajki, a także gry komputerowe to jego całe życie. Nie zdziwiła nas zatem jego bogata kolekcja płyt DVD i miłość do „Psiego Patrolu”. Maciek porozumiewa się za pośrednictwem systemu MÓWIK, dzięki czemu mógł nam przedstawić wszystkich bohaterów „Psiego Patrolu”, a także opowiedzieć o swojej osiemnastce. Co chwila wybuchaliśmy śmiechem, a tematów do rozmów nie brakowało. Kiedy tylko Maciek nas zobaczył, wcisnął na swoim tablecie trzy przyciski: „psi patrol”, „kino”, „dom”. I już wiedziałyśmy jakie jest jego największe marzenie! Jak na prawdziwego „filmomaniaka” przystało, Maciek marzy o tym, aby w swoim pokoju mieć prawdziwe kino! Czyż to nie wspaniałe, oryginalne, sięgające gwiazd marzenie? Chłopak marzy o tym, aby otrzymać projektor do wyświetlania filmów, który byłby kompatybilny z odtwarzaczem DVD oraz głośnikami. Aby wieczorem usiąść razem ze swoją rodzinę przed ekranem i obejrzeć ulubiony film czy spędzić czas z ukochanymi bajkowymi postaciami. A my widząc iskierkę w oczach Maćka, gdy głos z MÓWIKa informował nas, że „kino” i „dom” wiemy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby spełnić to marzenie najpiękniej jak potrafimy!

Maćku, ogromnie cieszymy się, że mogłyśmy poznać Ciebie i Twoją fantastyczną rodzinę. Jesteśmy głęboko wzruszeni, że podzieliłeś się z nami swoim cudownym marzeniem. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości spotkamy się ponownie, tym razem by móc wspólnie obejrzeć odcinek Twojej ulubionej bajki za pomocą wymarzonego domowego kina.

Marzenia naprawdę mają moc i naprawdę, gdy tylko się w nie mocno uwierzy, spełniają się. Jeśli chcą Państwo pomóc nam w realizacji marzenia Maćka i dostarczyć mu ogromną dawkę radości, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Prowadzimy również zrzutkę, każda wpłacona złotówka to krok bliżej do uzbierania całej kwoty i podarowania sprzętu Maćkowi:

www.zrzutka.pl/z/marzenieokinie

spełnienie marzenia

2023-01-06

Rok 2023 w Trójmiejskim oddziale FMM zaczęliśmy z przysłowiowego „wysokiego C”, bo już w pierwszym tygodniu Nowego Roku spełniliśmy fantastyczne marzenie Maćka.

Chłopak z niecierpliwością, lecz wytrwale oczekiwał pierwszego seansu w swoim własnym, domowym kinie w domu, które to właśnie było jego największym marzeniem. W piątkowe przedpołudnie Maciek wraz z rodziną powitał nas w drzwiach z nieschodzącym z jego twarzy uśmiechem. Bez zbędnych formalności zaprowadził nas w miejsce instalacji sprzętu. Szczęśliwie był z nami wolontariusz Paweł, który okazał się magikiem elektroniki i wspaniale podłączył wszystkie elementy. A było ich sporo, bo w skład kina wszedł rzutnik, odtwarzać DVD oraz subufer. Nieodłącznym towarzyszem i pomocnikiem Pawła był Maciek, który z zaciekawiam obserwował każdy element tej “układanki”. Przy każdym, z niedowierzaniem, upewniał się, czy to “też dla niego”? Co chwila sięgał po swój tablet z systemem “Mówik”, aby wyklikać na nim swoje emocje i podziękowania. W akcję podłączania kina w domu zaangażowała się cała rodzina, młodsza siostra, Mama oraz Tata. Dla wszystkich było to cudowne święto i niesamowite przeżycie. Dla nas wolontariuszy, uśmiech i błysk w oku Maćka, gdy zobaczył swój ulubiony film na dużym ekranie to najpiękniejsza zapłata. Maćku, to dla nasz zaszczyt, że mogliśmy Cię poznać i spełnić Twoje marzenie. Teraz pozostaje nam tylko życzyć Tobie fantastycznych seansów kinowych

To wszystko nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc Malborskich szkół (SP2 w Malborku, SP8 w Malborku oraz II LO w Malborku), które pięknie zaangażowały się w akcję „Zamień Kwiaty na Marzenia”. I tym samym zamieniły kwiaty na marzenie Maćka. Pomogli nam również prywatni darczyńcy oraz profil “Kino Dzieci”, którzy udostępnili naszą zbiórkę dla swojej społeczności. Serdecznie dziękujemy