Moim marzeniem jest:

zwiedzić Historyland

Paweł, 11 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-05-28

W sobotę poznaliśmy Pawła. Chłopiec ma 11 lat, jest przemiły i mądry, a jego marzenie - oryginalne. Na spotkanie na żywo musieliśmy trochę poczekać, a to ze względu na stan zdrowia chłopca, który jest w trakcie leczenia, na które musi jeździć aż do Warszawy. Udało się jednak i w sobotnie popołudnie pojechałyśmy do domu rodziny, gdzie poznałyśmy rodziców oraz rodzeństwo Pawła: Piotra, Zosię i Janka.

Nasza wizyta rozpoczęła się oczywiście od fundacyjnych balonów i wręczenia lodołamacza. W roli przełamującego pierwsze lody upominku przyniosłyśmy Pawłowi zestaw klocków Lego. Okazało się to świetnym wyborem - chłopiec niemal od razu rozpoznał, co kryje się w pudełku po samym tylko charakterystycznym odgłosie usłyszanym przy potrząśnięciu. Nie był to prezent wybrany w ciemno, bowiem z wcześniejszej rozmowy telefonicznej z rodzicami dowiedziałyśmy się, że Paweł jest fanem słynnych duńskich klocków.

Kolejną rzeczą, która go interesuje jest historia. To według Pawła najciekawsza dziedzina wiedzy i chętnie się jej uczy. Więc klocki Lego i historia. A co jest wypadkową tych dwóch, zdawać by się mogło, niemających ze sobą zbyt wiele wspólnego rzeczy?

Odpowiedź brzmi: Historyland. My, wolontariuszki, które odwiedziłyśmy Pawła i jego rodzinę, pierwszy raz usłyszałyśmy o tym miejscu. Po zapytaniu o charakterystyke tego miejsca, nasz Marzyciel pospieszył z odpowiedzią. Z jego słów dowiedziałyśmy się, że Historyland to znajdujące się w Poznaniu, jedyne w swoim rodzaju muzeum, gdzie można zobaczyć zbudowane z klocków i wzbogacone o elementy interaktywne makiety polskich zabytków (między innymi osady w Biskupinie i Katedry Wawelskiej) oraz ważniejszych wydarzeń historycznych (takich jak Bitwa pod Grunwaldem, czy obrona Westerplatte). Najprościej mówiąc to historia Polski z klocków Lego. Brzmi świetnie, prawda? Paweł też tak uważa dlatego wizyta w tym miejscu jest jego marzeniem.

Bardzo chcemy, żeby Paweł pojechał tam i dobrze się bawił podczas wycieczki. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda się to już wkrótce.

spełnienie marzenia

2022-08-12

Czy marzenia się spełniają? Oczywiście, że tak! Niezależnie od tego, jak duże czy małe jest nasze marzenie.

12 sierpnia okazał się dniem szczególnym dla Pawła, a mianowicie dniem spełnienia jego marzenia! Ten dzień był jeszcze bardziej wyczekany, ponieważ marzenie Pawła łączyło dwie jego największe pasje - klocki lego oraz historię.

W sobotnie popołudnie nasz Marzyciel wraz z najbliższymi pojawił się w poznańskim HistoryLandzie gdzie został przywitany przez naszego przewodnika Pana Norberta. Pawła bardzo interesuje historia zatem z wielkim zaciekawieniem słuchał dziejów historii Polski. Pan Norbert nie tylko opowiadał, ale też i zadawał wiele pytań, na które Paweł bez problemu odpowiadał. Nasze zwiedzanie rozpoczęło się od Osady w Biskupinie, a zakończyło na Stoczni Gdańskiej. Dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości Paweł mógł „polatać” nad Klasztorem na Jasnej górze, co również było wielką atrakcją. Jednak zapytany która wystawa najbardziej mu się podobała to bez zawahania odpowiedział - Bitwa pod Grunwaldem, przy której spędził najwięcej czasu.

Zwiedzanie wystawy to nie tylko podróż przez dzieje Polski, ale też wejście do wizjonerskiego świata kreatorów. Paweł był pod wielkim wrażeniem z jaką precyzją jest wszystko zbudowane, ile klocków do tego zostało użytych. Bez wątpienia pozostanie to na długo w jego pamięci.

Dziękujemy firmie Europejskie Centrum Remarketingu za spełnienie marzenia Pawła!