Moim marzeniem jest:

Czytanie książek dzieciom w ramach akcji ,,cała Polska czyta dzieciom” przez wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie,oraz książki jego ulubionego autora

Jan, 18 lat

Kategoria: inne

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-06-06

6 czerwca połączyłyśmy się poprzez messengera na rozmowę z Jankiem-naszym nowym marzycielem, aby go poznać. Janek to spokojny, miły i sympatyczny chłopak, z którym świetnie nam się rozmawiało. W wolnym czasie uwielbia czytać książki- w szczególności po angielsku (czyta ich dużo) oraz gra w gry komputerowe. Jego ulubionym gatunkiem książek jest fantasy, a w ostatnim czasie czyta książki swoich ulubionych autorów. Wspomniał, że jego ulubiona seria na chwile obecną to ,,Pieśń Lodu i Ognia” autorstwa George'a R. R. Martina. Książki te przypadły mu do gustu i zrobiły na nim wrażenie. Nastał moment kiedy zaczęliśmy rozmawiać o marzeniach. Moment, który wzruszył był wtedy, gdy chłopak powiedział, że uważa, że Fundacja mogłaby pomóc komuś kto bardziej potrzebuje tej pomocy. Sam nie ma wielkich marzeń, bo woli pomóc innym, ale bardzo cieszyłyby go książki jego ulubionego autora w wersji papierowej lub e-book.
Ostatecznie Janek powiedział, że jego marzeniem jest to aby wolontariusze Fundacji Mam Marzenie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” chodzili co roku do szpitali czytać dzieciom. Dodatkowo w ramach pamiątki Janek marzy o paru książkach jego ulubionego autora: dawnshard, warbreaker, elantris, seria mistborn.
Janku, dziękujemy Ci, że mogłyśmy Cię poznać! Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby Twoje wyjątkowe marzenie jak najszybciej zostało spełnione!

spełnienie marzenia

2022-11-21

Kolejne niesamowicie piękne marzenie zostało spełnione! 21 listopada o godzinie 15:00 spotkałyśmy się z naszym marzycielem Jankiem w kawiarni Big Book Cafe. Było to naprawdę wyjątkowe spotkanie, ponieważ mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć Janka na żywo. To wyjątkowy chłopak, który swoim marzeniem urzekł wielu. Jego marzeniem było, aby wolontariusze naszej fundacji czytali książki dzieciom w szpitalach oraz o drobnym prezencie-paru książkach swojego ulubionego autora. 

Po długiej, interesującej rozmowie, wręczyliśmy Jankowi wymarzony zestaw książek oraz dyplom dla super marzyciela. Szeroki uśmiech i zadowolenie jakie malowało się na twarzy Janka było dla nas wolontariuszy fundacji cudownym uczuciem. Chłopak bardzo ucieszył się z książek jednak wielokrotnie mówił, że cieszy się, że Fundacja robi coś takiego, pomaga dzieciom i że są tacy ludzie, którzy robią coś takiego. Życzył nam tego, abyśmy dalej robili tak cudowne rzeczy i pomagali dzieciom. Dla nas jako wolontariuszy te słowa są ogromną motywacją do dalszych działań! 

Spędziliśmy bardzo miło czas w klimatycznej atmosferze-idealnej dla czytelników, zjedliśmy pyszny tort, który wyglądem zachwycał, pogadaliśmy i rozeszliśmy się pełni szczęścia, że kolejne marzenie zostało spełnione. 

Od tego roku również, za sprawą Janka w naszej fundacji mieliśmy możliwość czytania dzieciom w szpitalach. Jednak nasze działania spełnienia marzenia się na tym nie kończą! Ta wspaniała inicjatywa była częścią marzenia chłopca, dlatego od 2023 roku Fundacja Mam Marzenia zdecydowała stworzyć akcje ogólnopolską "Wyczytać Marzenia", dzięki której będziemy co roku chodzić do szpitali i czytać dzieciom. Szczegóły podamy wkrótce, jednak już teraz możemy się tym pochwalić! Jesteśmy pełni motywacji, aby akcja wypadała co roku jak najlepiej, ponieważ to dzięki Jankowi i jego marzeniu zdecydowaliśmy się stworzyć tak piękną inicjatywę! 

Serdeczne podziękowania dla księgarni internetowej Mega Książka za otrzymaną zniżkę na książki, księgarni Big Book Cafe za udostępnienie miejsca oraz ogromne podziękowania dla cukierni e-tort za przepyszny tort, w kształcie książki, która zrobiła na nas ogromne wrażenie! 

Jesteśmy wdzięczni za waszą pomoc, hojność i wielkie serca! Dzięki wam spełniliśmy marzenie naszego marzyciela Janka! 

Janku, jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy Cię poznać i spełnić twoje piękne marzenie! Nigdy nie przestawaj marzyć! Życzymy Ci wielu sukcesów i spełnienia innych marzeń.