Moim marzeniem jest:

Gogle VR OCULUS Quest 2 z grą

Filip, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Opole

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2022-08-11

Spotkanie z Filipem i jego mamą Magdaleną, to jedno z tych spotkań, które zapadają długo w pamięci. Mimo, że to nasze pierwsze spotkanie, to bardzo szybko udaje nam się złapać dobry kontakt z Marzycielem. Filip jest wielkim pasjonatem gier komputerowych, uwielbia również grać w planszówki czy składać klocki Lego. Nie bez powodu na lodołamacz wybieramy grę planszową :) Rozmowa nt. pasji Marzyciela przebiega w bardzo wesołej atmosferze. Przy okazji Filip i jego mama opowiadają nam różne ciekawostki z życia Marzyciela. Jest przy tym dużo śmiechu :)) W między czasie rozpoczynamy partię Uno Flip. Przed tym dostajemy szybką instrukcję od Filipa, który bardzo cierpliwie tłumaczy nam zasady gry. Udaje nam się rozegrać kilka partii gry i przy okazji rozmawiamy o marzeniach, a także opowiadamy Filipowi o Fundacji Mam Marzenie, o spełnionych marzeniach naszych Podopiecznych. Chłopiec mówi nam również skąd dowiedział się o naszej Fundacji. Filip opowiada nam o swoich marzeniach- naturalne jest to, że mamy wiele marzeń i pragniemy by one się spełniły. Od Filipa dowiadujemy się, że jego największym marzeniem są gogle VR OCULUS Quest 2 z grą. Marzyciel objaśnia nam dużo o tym urządzeniu, pokazuje filmiki, na których można zobaczyć jak za pomocą gogli można przenieść się w wirtualną rzeczywistość. Po mimice twarzy chłopca, tonie głosu, gestykulacji widzimy jak ważny jest to sprzęt dla Filipa. Pozwoli mu w szybki sposób przenieść się ze szpitalnego otoczenia do wirtualnej rzeczywistości i choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Mamy nadzieję, że uda nam się już wkrótce spełnić to marzenie!

spełnienie marzenia

2022-11-30

W końcu nadszedł ten dzień- środa 30.11.2022 roku. Dzień, w którym spełniło się marzenie Filipa. Nie mogło się obejść bez dodatkowych atrakcji, które związane były tematycznie z pasją i zainteresowaniem chłopca. Cała realizacja odbyła się na Politechnice Opolskiej. Nasz Marzyciel miał okazję uczestniczyć w trzech spotkaniach z wykładowcami, którzy przeprowadzili interesujące prezentacje na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Atrakcje zaczęliśmy od spotkania z prof. Szczepanem Paszkiel, który razem ze swoim studentem Dawidem zaprezentowali jak działa interfejs mózg-komputer. Filip mógł zobaczyć jak wygląda czepek oraz opaska, która odczytuje fale mózgowe. A także zobaczyć autko zbudowane z lego, które było zaprogramowane i sterowane siłą umysłu. Kolejne ze spotkań odbyło się w pracowni dr inż. Arkadiusza Gardeckiego, który zaprezentował działanie robota NAO. Z kolei spotkanie z dr inż. Anną Zatwarnicką polegało na projektowaniu gry. Ostatnim etapem pobytu na Politechnice było wręczenie Filipowi prezentu- zielonego pudełka, w którym były gogle VR. Marzyciel był niesamowicie wzruszony, przytulił pudełko i uśmiechnął się od ucha do ucha. Na samym końcu realizacji udało nam się również połączyć online między Islandią a Opolem :) Poprzez komunikator Filip mógł porozmawiać z Panem Piotrem Łój z Fundacji Virtual Dream, który pomógł spełnić jego marzenie. To był piękny i wzruszający dzień. Kochany Filipie, nigdy nie przestawaj marzyć!

Z tego miejsca jeszcze raz pragniemy podziękować Panu Piotrowi Łój i Fundacji Virtual Dream!- Dziękujemy za wsparcie i ogromne serce!

Podziękowania należą się też osobom, które wsparły zbiórki publiczne naszego oddziału podczas Letniego Ultramaratonu Annogórskiego oraz w Sklepach Kaufland w województwie opolskim.

Ogromne podziękowania dla Politechniki Opolskiej, która zorganizowała wspaniały czas i wiele atrakcji dla naszego cudownego Marzyciela. Dziękujemy wykładowcom: prof. Szczepanowi Paszkiel, dr inż. Arkadiuszowi Gardeckiemu, dr inż. Annie Zatwarnickiej. Serdecznie podziękowania składamy również Pani Małgorzacie Baldysz z Działu Promocji, Komunikacji i Kultury.