Moim marzeniem jest:

Zestaw klocków Lego z serii StarWars „Sokół Millennium™

Jan, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Osoba prywatna

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-09-19

W poniedziałkowy poranek miałyśmy przyjemność poznać Janka – Marzyciela oddziału krakowskiego. Jaś z rodzeństwem i rodzicami, odwiedził nas w niedawno wyremontowanej siedzibie Fundacji. Powieszone zielone baloniki, kolorowe kredki na stole oraz unoszący się zapach malinowej herbaty sprzyjał przełamaniu pierwszych barier. Janek to uśmiechnięty i bardzo miły chłopiec. Opowiedział nam o sobie – zwłaszcza o tym, że lubi układać klocki oraz to, że jest fanem StarWars. W tym samym czasie towarzyszące mu siostry malowały obrazki na pamiątkę tego spotkania. Jaś przyznał, że czas rekonwalescencji umilają mu klocki Lego, tym samym marzy o zestawie, z którego powstanie statek wprost z „kosmicznej odysei” StarWars. Zapytany czy wiele tysięcy elementów, które będą ważyć kilkanaście kilogramów i zajmą dużą powierzchnię nie stanowią wielkiego wyzwania – z błyskiem w oku zapewnił, że da sobie z tym rade, ewentualnie poprosi rodziców o pomoc. Z takim zapewnieniem wiemy, że z pudełka pełnego klocków Janek wyczaruje okazały statek kosmiczny! 

Zachęcamy do pomocy w spełnieniu tego pięknego marzenia.  Mamy nadzieję, wywołać uśmiech na twarzy Jasia jak najszybciej.

spełnienie marzenia

2022-10-06

6 października krakowskie wolontariuszki miały przyjemność gościć w siedzibie Fundacji Marzyciela Janka wraz z rodzicami. Celem spotkania było świętowanie kolejnego spełnionego marzenia. A jeśli święto, to nie mogło się obyć bez tortu, który był udekorowany przez cukiernię w - a jakże! - lukrowe klocki Lego. Po tak pysznej przekąsce oraz chwili rozmowy, nadszedł czas na rozpakowanie ogromnego pudełka, zawierającego tysiące klocków, które finalnie dadzą miniaturę statku kosmicznego „Sokół Milenium” z serii Star Wars. Gdy tylko Janek pociągnął za kokardę, z dużego kartonu wypadła obszerna instrukcja obsługi oraz dziesiątki ponumerowanych woreczków z elementami statku. Okrzykom radości nie było końca! Cudownie jest spełniać marzenia: widzieć i czuć, jak na naszych oczach pojawia się autentyczna radość, szok, niedowierzanie na twarzy Marzyciela. To najpiękniejsza chwila móc obdarować i zobaczyć to niewypowiedziane szczęście w oczach dziecka. 
 
Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do spełnienia tego marzenia - osobie prywatnej oraz sieci sklepów Kaufland za pomoc w organizacji zbiórki w sklepach. Niech dobro, które podarowaliście naszemu Marzycielowi wróci do Was ze zdwojoną siłą!